משה יעלון: נפיק לקחים בנוגע ליחס לחרדים

משה יעלון: נפיק לקחים בנוגע ליחס לחרדים
שר הביטחון לשעבר לכאן רשת ב: "הליכוד הפך לשפוט של נתניהו". על הבחירות הבאות: "בני גנץ ימשיך להוביל את המפלגה. נפיק לקחים מהקמפיין הקודם כדי באמת לנצח"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
משה יעלון
צילום: צילום: פלאש 90

"ברור שהכול פה נועד לאפשר לנתניהו להיחלץ מספסל הנאשמים": כך אמר היום (חמישי) משה יעלון על פיזור הכנסת לעמית סגל וירון דקל בכאן רשת ב. עוד הוסיף שר הביטחון לשעבר: "בגלל זה נתניהו הקדים את הבחירות הקודמות, בשביל זה כרגע הוא הולך לבחירות במקום להחזיר את המנדט לנשיא כדי שיטיל על מישהו אחר - אפילו מהליכוד - להרכיב קואליציה".

האזינו לריאיון המלא עם משה יעלון בכאן רשת ב

"אם אני הייתי חוצה את הקווים שאני מאמין שהם קווים אדומים, ולא הייתי מתנגד לדברים מסוימים, הייתי עד היום שר ביטחון", אמר יעלון והוסיף, "משום מה הליכוד הפך להיות שפוט של נתניהו. יש שם אנשים ישרים וטובים, אבל הם איבדו את האומץ".

על ניסיון הרכבת הממשלה אמר יעלון: "נתניהו קיבל את המנדט והוא ניסה, הוא נכשל כישלון חרוץ. דרך המלך - תחזור לנשיא אתמול בחצות ותגיד לו, 'לא הצלחתי, תטיל את זה על מישהו אחר'. הליכוד היה צריך להעמיד מישהו אחר, כמובן אנחנו היינו מעמידים את בני גנץ כמועמד והיינו מנסים להרכיב ממשלה ולא הולכים עכשיו למערכת בחירות מטורפת עם שני מיליארד שקל הוצאות, משק שהולך להיות נפגע מזה וכן הלאה".

בנוגע לדרישות של המפלגות הקטנות אמר יעלון כי "הכול נהיה ציני, אבל זה מתחיל מזה שנתניהו נהיה סחיט. נהיה סחיט לחמאס, נהיה סחיט לחרדים, סחיט לסמוטריץ'. מוכרים את כל המדינה, את כל האינטרסים של המדינה, את כל עתיד המדינה כדי להימלט מאימת הדין". 

"אנחנו נפיק לקחים מהקמפיין הקודם כדי באמת לנצח. אנחנו נהיה אלטרנטיבה. מה רוב העם רצה? העם רוצה לראות את כחול לבן והליכוד במרכז ימין רציונלי הולכים ביחד"

יעלון אמר כי יו"ר כחול לבן, בני גנץ, יוביל את המפלגה גם בבחירות הבאות. בנוסף, התייחס ללקחים שעל המפלגה להפיק עוד טרם הבחירות: "אנחנו נפיק לקחים מהקמפיין הקודם כדי באמת לנצח. אנחנו נהיה אלטרנטיבה. מה רוב העם רצה? העם רוצה לראות את כחול לבן והליכוד במרכז ימין רציונלי הולכים ביחד.

"אני מקווה שאנחנו נגיע לתוצאה כזאת שיהיה ברור לכל השחקנים, גם החרדים, שבסופו של דבר מי שירכיב ממשלה אלה אנחנו, ובסוף ראית איך הם התפשרו פתאום אתמול ברגע האחרון. היחס שלי לחרדים מוכר והם מכירים אותי". על היחס של יאיר לפיד למפלגות החרדיות, אמר: "גם בזה אנחנו נצטרך להפיק לקחים בקמפיין לקראת הבחירות הבאות.

"דרכי בנושא החרדים היא כן לגייס, דרכו של בני גנץ היא לגייס, שיצאו לעבוד. צריך לעשות את זה בדרכים שבהם מגיעים להישגים כמו שאני הגעתי להישגי גיוס כשר ביטחון".

הפופולריים