יריב לוין: "ליברמן דרש 3 תיקים ו-5 משרדים"

יריב לוין: "ליברמן דרש 3 תיקים ו-5 משרדים"

מנהל המשא ומתן הקואליציוני מטעם הליכוד אמר לכאן רשת ב: "היה לי ברור שפניו של ליברמן אינן להיכנס לממשלה". אלי אבידר השיב: "אני חושב שלוין עבר התעללות"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
יריב לוין
צילום: תומר נויברג, פלאש 90

"מהרגע הראשון היה לי ברור שפניו של ליברמן אינן להיכנס לממשלה": כך אמר היום (חמישי) השר יריב לוין, ומי שניהל את המשא ומתן הקואליציוני מטעם הליכוד, בריאיון לעמית סגל וירון דקל בכאן רשת ב. "אפשר היה לראות את זה על פי ההתנהלות, ראשית הצבת האולטימטום הבאמת הזוי הזה בנושא חוק הגיוס. אין אף חוק שמגיע לכנסת בקריאה ראשונה ויוצא ממנה בקריאה השנייה והשלישית בדיוק באותו הנוסח", הוסיף השר.

האזינו לריאיון המלא עם השר יריב לוין בכאן רשת ב

"אנחנו יצאנו לבחירות והבטחנו לעשות כל מאמץ להקים ממשלת ימין", אמר לוין והוסיף, "זה גם לא סוד שרצינו לבצע הרבה מאוד רפורמות בעיקר במערכת המשפט שלא ניתן היה לבצע אותן בהרכב אחר ולכן זה היה טבעי שניסינו למצות את האפשרות הזו".

על הניסיון של הרגע האחרון לצרף את מפלגת העבודה לקואליציה מספר לוין: "צריך לומר עוד דבר במפלגות השמאל הייתה מראש אמירה חדה וברורה שהן לא תשבנה ביחד עם נתניהו. ולכן את הניסיון לצרף אותן עשינו רק ברגע שהיה ברור לכולם שאם הן לא תצטרפנה נלך לבחירות מתוך תקווה שאולי הדבר הזה ישנה את דעתן".

עוד סיפר לוין כי הדרישות של ישראל ביתנו היו "באמת מטורפות": "אני יכול לומר השיטה הזו של מפלגות קטנות היא בעיניי שיטה אסונית. צריך להבין שרק הדרישות התקציביות של השותפות השונות הגיעו לסדרי גודל שיכלו לעלות למשק למעלה מ-10 מיליארד שקל, דבר בלתי סביר לחלוטין.  ישראל ביתנו ביקשו לקבל שלושה תיקים וחמישה משרדי ממשלה. היו בקשות להפוך את משרד הקליטה למשרד חוץ קטן עם 15 שליחים בכל העולם. הדרישות היו אבסורדיות".

אלי אבידר: השר לוין עבר התעללות

מישראל ביתנו נמסר בתגובה לדבריו של לוין כי "השר צריך להיכנס לספר השיאים של גינס כשקרן האולטימטיבי של המשא ומתן". ח"כ אלי אבידר מישראל ביתנו התראיין אף הוא לתוכנית וסיפר כי "לוין הוא קודם כל פוליטיקאי שאני חושב שעבר התעללות, ניהל משא ומתן כשלא היה משא ומתן, לא קיבל את הסמכויות לנהל את המשא ומתן.

"אני מטיל את האשמה על נתניהו שבזבז ארבעה שבועות בהיתכנות לחוק חסינות ובעצם לא התקדם עם המשא והמתן"

האזינו לריאיון המלא עם אלי אבידר מישראל ביתנו בכאן רשת ב

"אני לא מטיל עליו את כל האשמה, אני מטיל את האשמה על נתניהו שבזבז ארבעה שבועות בהיתכנות לחוק חסינות ובעצם לא התקדם, ראש הממשלה בזבז שבוע אחר שבוע באותה טרגדיה של טעויות על מה תהיה זהותו של מועמד מבקר המדינה. אי אפשר לצפות מלוין שיצליח. התנאי המשמעותי ביותר שלנו היה חוק הגיוס - אין מה לדון בזה".

בנוסף, התייחס אבידר לטענה כי נתניהו הסכים להשקיע במטה עולים:"אל תאמינו לספינים. מטה העולים עבד גם בלי ראש הממשלה והושקעו מיליונים כדי לקחת את מצביעי דוברי הרוסית לליכוד - זה פשוט לא צלח. נתניהו לא הקים מטה. הוא אפילו התראיין למקומון של המכולת באשדוד".

הפופולריים