בלעדי | האדמו"ר מגור בהקלטה על חוק הגיוס: "אני עושה מספיק מתחת לשולחן ומעל השולחן"

"אני עושה מספיק מתחת לשולחן ומעל השולחן"

לדברי הרב, שפורסמו לראשונה בכאן חדשות, הוא עושה כל מה שהוא יכול בעניין הגיוס: "דברים שיכולים להפיל את הישיבות, אני עושה כל מה שאני יכול"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
האדמו"ר מגור יעקב אריה אלתר
צילום: צילום: נועם ריבקין פנטון, פלאש 90

האדמו"ר מגור, הרב יעקב אריה אלתר, שנתקל במתקפה חסרת תקדים מכיוונו של יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן, נשמע בהקלטה בלעדית שפורסמה הערב (רביעי) בחדשות הערב, מדבר לראשונה על חוק הגיוס. "אני עושה מספיק מתחת לשולחן ומעל השולחן", נשמע האדמו"ר. 


לדברי הרב מגור, הוא עושה כל מה שהוא יכול בעניין הגיוס. "אני לא רוצה שזה יהיה הגערר רב'ה (שמוביל את המאבק), אני עושה מספיק - מעל לשולחן ומתחת לשולחן. אני עושה הרבה, אבל מה אני שיכול אני עושה ומה שאני לא יכול אני לא עושה", נשמע האדמו"ר.

"זה (חוק הגיוס) דברים שיכולים להפיל את הישיבות, אני עושה כל מה שאני יכול", הוסיף. דברי האדמו"ר שונים מאוד ומתונים יותר מההאשמה שהשמיע ליברמן, כשאמר שהאדמו"ר מוביל לקיצוניות ללא פשרות.

ביום שישי האשים בכיר בישראל ביתנו את יהדות התורה במשבר בהרכבת הממשלה. "יש פה בעיה עם יהודי אחד מכובד מאוד שקוראים לו האדמו"ר מגור", אמר הבכיר לכאן חדשות והוסיף כי המשא ומתן הקואליציוני הוא "הכושל שנוהל בהיסטוריה הפוליטית בישראל".

לדברי הבכיר, האדמו"ר יוצר בעיה לא רק בנושא המשא ומתן, אלא גם בפיניציה ובגשר יהודית. "זה הכל יהודי אחד וליברמן לא צריך לקבל את דעתו של האדמו"ר. הבעיה שאצל החרדים הכל מתנהל בפאשקווילים. בלי האדמו"ר, הכל היה עובר מזמן". הדגיש כי יו"ר ישראל ביתנו מצפה מראש הממשלה בנימין נתניהו לפתור את המשבר.

הפופולריים