בעקבות חשיפת כאן חדשות: ליברמן - נדון בהצעת הפשרה בחוק הגיוס

ליברמן: נדון בפשרת חוק הגיוס שנחשפה בכאן 11

בסביבתו של יו"ר ישראל ביתנו אמרו כי ידונו בהצעה אם תובטח להם שליטה ביעדי הגיוס. בכירים במפלגות החרדיות האשימו כי "הונחה הצעת פשרה, אך ליברמן תוקע אותה"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אביגדור ליברמן ומשה כחלון
צילום: צילום: הדס פרוש, פלאש 90

בסביבתו של יו"ר מפלגת ישראל ביתנו, אביגדור ליברמן, אמרו כי ידונו בהצעה שנחשפה בכאן חדשות אם תובטח להם שליטה ביעדי הגיוס. כך פורסם הערב (שלישי) בחדשות הערב בכאן 11. "נבדוק אם ניתן ליישם את זה ולהעביר את זה לוועדה מיוחדת", אמרו. בכירים במפלגות החרדיות האשימו כי "הונחה הצעת פשרה, אך ליברמן תוקע אותה".

פורסם כי הצעת פשרה בסוגיית חוק הגיוס שנדונה היום מדברת על אישור החוק בחקיקה רגילה, כשממנו יופרד נספח היעדים. אלה יאושרו בתקנות - בחקיקת משנה. ליברמן נפגש עם יענקי קנייבסקי - נכדו של מנהיג הציבור הליטאי חרדי הרב חיים קנייבסקי. הנכד הגיע כשהוא מלווה ביועצו החרדי אבי אבוחצירה. גם בבחירות לעיריית ירושלים הצמד פגש את ליברמן והגיע להסכמות.

בתוך כך, התייחס יו"ר כולנו משה כחלון לביקורת על הצטרפות סיעת כולנו לליכוד ואמר כי הוא לא באמת יכול לרוץ לבד, אך הבטיח: "לא אקבל תכתיבים, אשמור על עצמאות מוחלטת בנוגע לממלכתיות ושלטון החוק. כולם מבינים שמפלגתי ספגה מכה אנושה בבחירות ואין לנו את המשאבים הדרושים להתמודדות עצמאית בבחירות הבאות".

על רקע המשבר בהרכבת הממשלה, והאפשרות של הליכה לבחירות חוזרות, מזכירות הליכוד אישרה את ההצעה של ראש הממשלה בנימין נתניהו שאמר: "יחד עם כחלון נגיע ל-40 מנדטים". על פי ההסדר, יו"ר כולנו יוצב במקום החמישי ושאר חברי המפלגה ייכנסו במקומות 15, 29 ו-35.

הפופולריים