כחלון: "אם יוקדמו הבחירות, כולנו תרוץ עם הליכוד"

כחלון: "אם יוקדמו הבחירות, נרוץ עם הליכוד"
יו"ר כולנו התייחס להצטרפותו לליכוד. כחלון הבטיח כי מפלגתו תמשיך להיות חברתית, ימנית, לאומית וממלכתית, שתשמור על הערכים שלשמם קמה.
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בנימין נתניהו ומשה כחלון
צילום: צילום: אהרון קרון, פלאש 90

שר האוצר ויו"ר מפלגת כולנו משה כחלון התייחס הערב (שלישי) להצטרפותו לליכוד, והבהיר כי "אם יוקדמו הבחירות, כולנו תרוץ עם הליכוד". כחלון הבטיח כי מפלגתו תמשיך להיות חברתית, ימנית, לאומית וממלכתית, שתשמור על הערכים שלשמם קמה.

"אני מאוד מקווה שראש הממשלה יצליח להרכיב את הממשלה, אחרת כשר אוצר אני יכול לומר בביטחון מלא - הרבה מאוד מיליוני שקלים יבוזבזו לשווא. אין טעם להגיע לבחירות פעמיים תוך זמן קצר. מדובר על מאות מליונים שאנחנו צריכים אותם למקומות אחרים", אמר כחלון.


על רקע המשבר בהרכבת הממשלה, והאפשרות של הליכה לבחירות חוזרות, מזכירות הליכוד אישרה את ההצעה של ראש הממשלה בנימין נתניהו שאמר: "יחד עם כחלון נגיע ל-40 מנדטים". על פי ההסדר, יו"ר כולנו יוצב במקום החמישי ושאר חברי המפלגה ייכנסו במקומות 15, 29 ו-35.

מוקדם יותר פורסם לראשונה בכאן חדשות כי הצעת פשרה בסוגיית חוק הגיוס שנדונה היום, מדברת על אישור החוק בחקיקה רגילה, כשממנו יופרד נספח היעדים. אלה יאושרו בתקנות.

נשיא המדינה ראובן ריבלין התייחס היום לראשונה לקשיים בהרכבת הממשלה, ולאפשרות של בחירות חוזרות. ״עד מחר בחצות נתון המנדט להרכבת הממשלה בידיו של ראש הממשלה, ח״כ בנימין נתניהו", נמסר בהודעה מטעם בית הנשיא. "הנשיא ייאפשר לו למצות את הזמן שניתן לו בחוק כשהוא מקווה שלא נקלע, חלילה, למערכת בחירות נוספת".

נציגת אגף התקציבים באוצר, ביאן ותד, אמרה היום בוועדה לחוק פיזור הכנסת כי "משמעות הצעת החוק לפיזור הכנסת היא עלות של לכל הפחות 475 מיליון שקלים שמצריכה מקור תקציבי שאין, והיום אנחנו בחריגה. על הממשלה להצביע על מקור תקציבי לכך וזה יהיה רק מצמצום פעילות הממשלה".

הפופולריים