ליברמן: אצביע בעד פיזור הכנסת, ואשמח לרוץ עם שקד בבחירות הבאות

ליברמן: אשמח לרוץ עם איילת שקד בבחירות הבאות

מועצת גדולי התורה אישרה את מתווה הגיוס של נתניהו, כדי להביא לסיום המשבר בהרכבת הממשלה, אך יו"ר ישראל ביתנו מבוצר בעמדותיו: "האמת שכל האשמה על בחירות חוזרות היא על הליכוד ועל העומד בראשו". כחלון מתכוון להצביע יחד עם הקואליציה על פיזור הכנסת
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בנימין נתניהו ואביגדור ליברמן
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

המשבר בהרכבת הממשלה: נראה כי יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן לא נרתע בשלב זה מבחירות חוזרות, והערב (ראשון) אמר לכאן חדשות כי בכוונתו להצביע מחר בעד ההצעה לפיזור הכנסת, וכי אף אחת מהצעות הפשרה לא מקובלת עליו. זאת לאחר שמועצת גדולי התורה של אגודת ישראל אישרה הערב את מתווה חוק הגיוס לפי החוק המוצע נכון להיום, לפיו הממשלה תקבע את יעדי הגיוס.


במקביל, ליברמן גם נערך לבחירות ואף אמר לכאן חדשות: "אשמח לרוץ עם איילת שקד בבחירות הבאות". שרת המשפטים היוצאת טרם התייחסה לנושא.

במקביל, לאחר שבמועצת גדולי התורה אישרו, כאמור, את מתווה הגיוס שהציע נתניהו, במפלגות החרדיות תקפו את ליברמן. גורמים ביהדות התורה ובש"ס אמרו לכאן חדשות: "למרות שבאנו לקראת ליברמן, נראה כי הוא רוצה בחירות".


בהודעה מטעם ישראל ביתנו נמסר: "ההזמנות הערב למפגשים אישיים אצל ראש הממשלה, כמו גם הודעה ממועצת גדולי התורה 10 דקות לפני מהדורות הערב - אלו שני צדדים של מהלך אחד הנועד להפעיל לחץ על ח"כ ליברמן. תכליתו של המהלך הוא לתפור את האשמה על ליברמן ועל ישראל ביתנו כאשמים בבחירות חוזרות לכנסת.

"האמת שכל האשמה על בחירות חוזרות היא על הליכוד ועל העומד בראשו. לאחר ניסיון כושל להקים ממשלה בתנאים מיטביים, היינו מצפים מראש הממשלה להפעיל לחץ על המפלגות החרדיות והרבנים העומדים מאחוריהן".


הערב הגיעו למשרד ראש הממשלה ראשי מפלגות הקואליציה העתידית, אם תקום, למעט ליברמן שממאן לסגת מדרישותיו בנושא חוק הגיוס. מחר צפויה לעלות להצבעה בקריאה טרומית ובקריאה ראשונה ההצעה לפיזור הכנסת. עם זאת, ההצבעה החשובה על פיזור הכנסת תהיה ביום רביעי, כשהחוק יעלה להצבעה בקריאה שנייה ושלישית.

בקריאה השלישית נדרשת תמיכה של 61 חברי כנסת, כאשר חברים מסוימים בליכוד וגם באיחוד מפלגות הימין שוקלים לא להצביע בעד החוק בקריאה השלישית כי הם מתנגדים להליכה לבחירות נוספות. אם גם באופוזיציה יחליטו כאיש אחד שלא לתמוך בפיזור הכנסת בקריאה השלישית, מספיק שכמה ח"כים בודדים מהקואליציה ייעדרו מההצבעה כדי שהחוק לא יעבור והפיזור יטורפד.

מפלגות האופוזיציה יתכנסו מחר ב-13:00 בחדר סיעת כחול לבן לדון בחוק פיזור הכנסת. הנטייה בקרב המפלגות מהאופוזיצה היא להתנגד כאיש אחד לפיזור הכנסת.


יו"ר האיחוד הלאומי בצלאל סמוטריץ' פנה ליו"ר ישראל ביתנו בטוויטר: "ליברמן ידידי, בניגוד להערכות שלך ושל רבים אחרים, כל המפלגות החרדיות, כולל אגודת ישראל, מתייצבות מאחורי הפשרה. עכשיו הכדור במגרש שלך. גלה אחריות ותן תשובה חיובית עוד הערב ויאללה בוא נקים ממשלת ימין טובה ונשנה את העולם".

השתתפו בהכנת הידיעה: מיכאל שמש, זאב קם, עקיבא ווייס וירון דקל

הפופולריים