רה"מ מאשר: מצרים והרשות סייעו בכיבוי השריפות

רה"מ מאשר: מצרים והרשות סייעו בכיבוי השריפות

נתניהו אמר לכאן חדשות כי מצרים אכן שלחה צמד מטוסי כיבוי, והודה לידידו א-סיסי. בנוסף, גם הרשות הפלסטינית שלחה צמד כבאיות
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
נתניהו בחפ"ק בתל חדיד
צילום: -

ראש הממשלה בנימין נתניהו אישר היום (שישי) לכאן חדשות כי מצרים אכן סייעה בכיבוי השריפות שפרצו ברחבי הארץ ושלחה צמד מטוסי כיבוי. בנוסף, גם הרשות הפלסטינית העניקה סיוע לישראל ושלחה צמד כבאיות אתמול והיום. זאת בניגוד להודעת דוברות הכבאות הארצית, שהכחישה אמש שמטוסים ממצרים ייקחו חלק במאמצי הכיבוי.

"פנינו להרבה גורמים, ואנחנו מעריכים מאוד את הסיוע", אמר ראש הממשלה בהערכת מצב בחפ"ק כוחות החירום וההצלה בתל חדיד. "אני רוצה להודות לידידי א-סיסי, נשיא מצרים, ששלח שני מסוקים. קיבלנו פניות גם מאחרים, מהרשות הפלסטינית ומגורמים נוספים".


עוד הוסיף נתניהו כי הוא שוקל את הרחבת הטייסת גם לפעולות יום, גם לפעולות לילה ושינויים מבניים אחרים, שבכוונתו ליישם בשנה הקרובה. "אני רוצה להגדיל עוד יותר את יכולת כיבוי האש העצמאית שלנו, אבל אני מברך בשתי ידיים על הנכונות של שכנים רבים שלנו לעזור לנו בשעת מצוקה כפי שאנחנו עוזרים להם", אמר ראש הממשלה.

השר לביטחון הפנים גלעד ארדן אמר כי "המאמץ העיקרי הוא מאמץ הצלת החיים ובכל מקום שיש ספק אז ההנחייה שלי היא שאין ספק ואם יש צורך נפנה אוכלוסיה, נסגור צירי תנועה ונזמין סיוע בינלאומי כפי שעשינו . אנחנו נערכים למניעת הצתות באמצעות חוזי אווירי וצוותי מג״ב שמסיירים באזורי חורש ויער".

ארבע מדינות הביעו נכונות לשלוח מטוסי כיבוי לישראל: איטליה, קרואטיה, יוון וקפריסין. משרד החוץ עידכן הבוקר כי כבאים וצוותי קרקע מקפריסין כבר הגיעו לארץ. כלל מטוסי הכיבוי צפויים להגיע לישראל החל משעות הצהריים. בחברת מקורות איפשרו למטוסי הכיבוי להשתמש במים ממאגר לטרון לטובת כיבוי אש ביערות.

בתום הערכת מצב הבוקר, נקבע כי יותר לתושבי שילת, גימזו וכפר דניאל לשוב לבתיהם לאחר שפונו אתמול. בשלב זה מדובר בשלושת היישובים הללו בלבד, ורק לאחר תיאום מול המועצה. הכניסה ליער בן שמן ואזור תל חדיד אסורה לכניסת מטיילים, ובמשטרה מוסרים כי יש להימנע מלהגיע גם לאזור יער קולה. כביש 443 יישאר סגור לתנועת אזרחים בקטע שבין מחלף בן שמן למודיעין. משרד החינוך ביטל את כל הטיולים והפעילויות שתוכננו להיום בשטחים פתוחים.


בשירותי הכיבוי ציינו כי צפויות טמפרטורות גבוהות, רוחות מזרחיות ואחוזי לחות נמוכים במיוחד - מה שמהווה זרז לפריצת שריפות ולהתפשטותן. נציב הכבאות, רב טפסר דדי שמחי, הזכיר כי הצו האוסר על הבערת אש בשטחים פתוחים בתוקף עד 20:00 בערב. בריאיון לכאן רשת ב הבוקר, אמר שמחי כי החשש העיקרי הוא מהתלקחות מחודשת של מוקדי האש.

הפופולריים