ליברמן מאיים: "לא אוותר על פסיק בחוק הגיוס"

ליברמן מאיים: "לא אוותר על פסיק בחוק הגיוס"
יו"ר ישראל ביתנו מבהיר לפני פגישתו עם ראש הממשלה שלא יהיה מוכן לפשרות בחוק. בתוך כך מתגבשת פשרה להעברת החוק בנוסח הקיים ואז לפעול לשנותו. ביתר הדרישות נרשמה התקדמות משמעותית
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בנימין נתניהו ואביגדור ליברמן
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן מבהיר היום (רביעי) שהוא לא מוכן לפשרות בחוק הגיוס, לפני פגישתו עם ראש הממשלה. הוא אומר לאנשיו כי אם לא יתקבלו כל התנאים שהציב הוא לא יצטרף לממשלה. לדבריו, "אני רוצה את כל הפאקט מלא מלא. לא אהיה מוכן לשינוי של פסיק בחוק". לעומת זאת, ביתר הדרישות במשא ומתן הקואליציוני יש התקדמות משמעותית.


בינתיים מתגבשת הצעת פשרה בנוגע לחוק הגיוס, לפיה יועבר כעת החוק בלי שינויים. לאחר מכן ייבחנו שינויים עתידיים אפשריים בעוד כמה חודשים. בישראל ביתנו טוענים שלא התקבלה הצעה כזאת. בתוך כך, טיוטה של חוק הגיוס נמצאת אצל האדמו"ר מגור ובליכוד מחכים לתשובתו בנושא.


הבוקר אמר גורם המעורב במשא ומתן שהושגה התקדמות משמעותית מול השותפות. השר יריב לוין ייוועד הערב עם נציגי ש"ס, יהדות התורה ואיחוד מפלגות הימין, לדיון בנושאי דת ומדינה. ראש הממשלה נתניהו צפוי להיפגש עם יו"ר ישראל ביתנו, אביגדור ליברמן.

אתמול דיווחו בכירים בישראל ביתנו על התקדמות במשא ומתן הקואליציוני בינם לבין הליכוד. לדברי הבכירים, ההתקדמות חלה בשיחות בין ראש הממשלה נתניהו לבין ליברמן, ונסובה סביב הסוגיות הביטחוניות והמדיניות העתידית של ישראל מול רצועת עזה ולחמאס.

הפופולריים