גורם המעורב במו"מ הקואליציוני: הושגה התקדמות משמעותית מול השותפות

גורם במו"מ הקואליציוני: התקדמות מול השותפות

היום תתקיים פגישה בין יריב לוין לנציגי המפלגות ש"ס, איחוד מפלגות הימין ויהדות התורה. הפגישה תעסוק בנושאי דת ומדינה. במקביל, נתניהו צפוי להיפגש עם יו"ר ישראל ביתנו ליברמן
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ישיבת ממשלה
צילום:

הרכבת הממשלה: גורם המעורב במשא ומתן הקואליציוני אומר היום (רביעי) כי הושגה התקדמות משמעותית מול השותפות. השר יריב לוין ייוועד הערב עם נציגי ש"ס, יהדות התורה ואיחוד מפלגות הימין, לדיון בנושאי דת ומדינה. ראש הממשלה נתניהו צפוי להיפגש עם יו"ר ישראל ביתנו, אביגדור ליברמן.

אתמול דיווחו בכירים בישראל ביתנו על התקדמות במשא ומתן הקואליציוני בינם לבין הליכוד. לדברי הבכירים, ההתקדמות חלה בשיחות בין ראש הממשלה נתניהו לבין ליברמן, ונסובה סביב הסוגיות הביטחוניות והמדיניות העתידית של ישראל מול רצועת עזה ולחמאס.

הגורמים הבכירים אמרו כי השיחות בין נתניהו וליברמן מתקיימות באווירה טובה והאמון בין השניים מתחזק. גם בנקודות נוספות, כמו סוגיית הפנסיה לקשישים, השיחות מתקדמות ומתגבשות. עם זאת, בישראל ביתנו שבים ומדגישים שעמדתם בנוגע לחוק הגיוס לא השתנתה ובסוגייה זו, לדבריהם, יצטרכו החרדים לוותר ולקבל את החוק באותה מתכונת בדיוק שבה הוא עבר בקריאה ראשונה. ראש הממשלה, בנימין נתניהו, נועד הבוקר עם יו"ר ש"ס, אריה דרעי, בניסיון לפתור את סוגיית הגיוס בין ישראל ביתנו והמפלגות החרדיות.

הפופולריים