האם מועמדות למשרת מבקר המדינה סוכלה בגלל חברות עם אללד יניב?

"המועמדות סוכלה בגלל חברות עם אלדד יניב"

גורמים במפלגות החרדיות טוענים כי ההחלטה להוריד מן הפרק את המועמדות של עו״ד מיכל רוזנבוים נובעת מכך שפעיל השמאל אלדד יניב כתב ברשתות החברתיות שרוזנבוים היא חברתו. לאחר מכן ניהל יניב שיח עם יאיר נתניהו בנושא. יניב לכאן רשת ב: "יאיר מנהל את המדינה. בנימין נתניהו הוא רק פרזנטור"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
צילום:

גורמים פוליטיים במפלגות החרדיות טוענים כי ההחלטה להוריד מן הפרק את המועמדות של עו״ד מיכל רוזנבוים לתפקיד מבקרת המדינה נובעת מכך שפעיל השמאל אלדד יניב כתב ברשתות החברתיות שרוזנבוים היא חברתו. לאחר מכן יאיר נתניהו ניהל דיון ברשת עם אלדד יניב בנושא ולטענת הגורמים הדבר הוביל להסרת המועמדות. על פי ההודעה הרשמית של לשכת ראש הממשלה, ההחלטה להעמיד לבחירה מטעם הליכוד את עורך הדין מתניהו אנגלמן נובעת מההתגייסות של מפלגת כחול לבן מאחורי המועמדות של גיורא רום.

האזינו לראיון המלא של אלדד יניב אצל קלמן ליברמן בכאן רשת ב

אלדד יניב התייחס לדברים בתוכנית קלמן ליברמן בכאן רשת ב, ואמר: "ישראל מונהגת על ידי משטר בלפור. מנהיג המדינה הוא יאיר נתניהו או שרה נתניהו, ובנימין נתניהו זה רק פרזנטור שמתנהל כראש ממשלה. אתה מבין שבתהליך כזה, שפעם התייחסו אליו בחרדת קודש, עכשיו מתנהל ככה, שמפשפשים בקשריהם של המועמדים - כנהוג במשטרים.

"במדינה דמוקרטית אפשר להעלות על הדעת שאנשי אופוזיציה לא ממונים לתפקיד, זה בכלל שיקול? זה בלתי נתפס. ממתי זה שיקול בכלל? ונניח שאני מאוד מיודד עם גדעון סער, ממתי זה שיקול".

על כך שהצהיר בטוויטר כי מיכל רוזנבוים היא חברתו, אמר יניב: "במקום להתקיף את ראש הממשלה, איך דבר כזה הוא בכלל שיקול מציוץ בטוויטר, אתה שואל בנאדם שחי במדינת ישראל, פטריוט ישראלי, אם העובדה שהוא מכיר, או חבר, או שכן של מישהו מהמועמדים לאחת המשרות החשובות במדינות, יכולה להיות איזשהו שיקול".

"מיכל רוזנבוים שהיא חברה, מועמדת של בלפור למבקרת המדינה". הדיון ברשת בין יניב ליאיר נתניהו

מהליכוד נמסר בתגובה לדברי יניב: "אלדד יניב שוב מקשקש עצמו לדעת. ההחלטה של ראש הממשלה לתמוך במועמדותו של רו״ח מתניהו אנגלמן לא נבעה משום ציוץ, אלא מרצונו של ראש הממשלה לאחד את הקואליציה סביב מועמד אחד ולהימנע ממאבק פנימי בין שני מועמדים".

הפופולריים