גורמים בעבודה: יאיר גולן שוקל התמודדות לראשות המפלגה

גורמים בעבודה: יאיר גולן שוקל התמודדות ליו"ר

סגן הרמטכ"ל לשעבר הגיב על הפרסום: ההתמודדות - לא עניין רלוונטי כרגע". בחודש הקרוב ועידת המפלגה צפויה להצביע על ההצעה להקדים את הפריימריז לחודש נובמבר
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
"לא מצטער על מה שאמרתי": יאיר גולן מדבר
צילום: "לא מצטער על מה שאמרתי": יאיר גולן מדבר

עוד שם למועמדים לראשות העבודה: גורמים במפלגה אומרים הבוקר (שני) סביר שסגן הרמטכ"ל לשעבר יאיר גולן שוקל היתכנות למהלך. גולן עצמו טען היום כי ההחלטה על התמודדות "היא עניין לא רלוונטי כרגע". 

לפני שבוע החליטה הנהלת מפלגת העבודה לקבל את הצעת יו"ר המפלגה אבי גבאי ולהקדים את הפריימריז לחודש נובמבר. בחודש הקרוב תתכנס ועידת המפלגה על מנת לאשר את מועד הפריימריז לתפקיד יושב הראש.

יו"ר מפלגת העבודה לשעבר שלי יחימוביץ' הודיעה אז כי אינה מתכוונת להתמודד על ראשות המפלגה. בריאיון לאסתי פרז בכאן רשת ב היא אמרה כי דווקא התקופה שלה כיו"ר המפלגה היתה הכי פחות פרודוקטיבית בעשייה לטובת הציבור, בשל הצורך להתמודד עם סוגיות פניומיות של המפלגה.

מפלגת העבודה זכתה בבחירות האחרונות בשישה מנדטים בלבד. לפני כשלושה שבועות, במהלך ישיבת סיעה מתוחה, תבע חבר הכנסת עמיר פרץ לקיים בחירות לראשות המפלגה בוועידה בלבד ולא בקרב כלל מתפקדי המפלגה.

פרץ אמר: "המפלגה מרוסקת, האווירה הציבורית כלפינו היא גרועה, בחירות בקרב המתפקדים לא יאחו את הקרעים אלא רק יעמיקו את הקרע. יושב הראש שייבחר בוועידה צריך לשקם את המפלגה ולהכין אותה לפריימריז לקראת הבחירות הבאות". גבאי מתנגד למהלך כזה והוא מבקש לקיים פריימריז בקרב כלל המתפקדים. 

בחודש שעבר הודיעה המפלגה כי הבחירות הפנימיות צפויות להתקיים בטווח שבין שלושה חודשים לחצי שנה. שמות המועמדים לתפקיד שהוזכרו הם חברי הכנסת עמיר פרץ, איציק שמולי, סתיו שפיר ואיתן כבל.

הפופולריים