סער נגד נתניהו: "חוק החסינות - אפס תועלת ומקסימום נזק"

סער נגד חוק החסינות: "אפס תועלת ומקסימום נזק"

הח"כ מהליכוד יוצא נגד רה"מ. בריאיון לחדשות 12 הוא אמר כי החוק יפגע בליכוד ולא יועיל לראש הממשלה. גורם בליכוד: לא מחמיץ הזדמנות לחתור תחת ראש הממשלה
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
נתניהו וסער
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

בכיר הליכוד, חבר הכנסת גדעון סער, התראיין הערב (חמישי) לחדשות 12 והתייחס לראשונה לניסיונות לקדם את חוק החסינות, שיאפשר לראש הממשלה נתניהו להמשיך לכהן בתפקידו תחת כתב אישום. סער אמר על החוק כי הוא "בעל אפס תועלת ומקסימום נזק" והוסיף כי היוזמה פוגעת במפלגה ותפגע גם בראש הממשלה. 

"אזרחי ישראל שמעו גם ממני וגם מראש הממשלה בערב הבחירות שאין שום כוונה להעביר חוקים כאלה", אמר סער. "חקיקה פרסונלית היא חקיקה לא נכונה שעלולה לפגוע באמון הציבור". 


גורם בליכוד הגיב לדברי סער: "לא לחינם תקשורת השמאל לא מפסיקה לחבק את גדעון סער, משום שהוא לא מחמיץ אף הזדמנות לחתור תחת נתניהו ולנסות להפיל אותו".

ח"כ רם שפע (כחול לבן) התייחס לדבריו של סער: "שאפו לגדעון סער שהביע עמדה ערכית, ממלכתית וישרה נגד יוזמות החקיקה המטורפות של נתניהו. יואילו בטובם עושי דברו של נתניהו לאמץ עמדה אמיצה זו היוצאת באופן מפורש נגד חוקי חסינות פרסונליים, לחשב מסלול מחדש ולעמוד בצד הנכון של ההיסטוריה".

העימות בין סער לנתניהו התחדש כבר בשבוע שעבר עם סבב ההסלמה, אז יצא סער נגד נתניהו ואמר כי "הפסקת האש נעדרת הישגים לישראל". סער נתקל בתגובה חריפה. מקורבים לראש הממשלה פנו אז לחברי מרכז ליכוד, וביקשו מהם לתקוף את סער. ההערכה במפלגה הייתה שסער ישלם מחיר פוליטי על התנהלותו. 

הפופולריים