דיווח: המשטר הסורי מסר כי עסקת חילופי האסירים עם ישראל לא הושלמה

"המשטר הסורי מסר כי העסקה עם ישראל לא הושלמה"

העיתון "א-שרק אל-אווסט" מדווח מפי מקורות בכפר הדרוזי מג'דל שמס כי לפי המשטר הסורי, "יהיה המשך" לעסקה עם ישראל. עוד נטען כי לתושבים נאמר שעצמות של חיילים נוספים אמורות להיות מוחזרות, והמטרה היא שלא יישאר אף אסיר סורי בבתי הכלא הישראליים
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ארונו של זכריה באומל נמסר לבנימין נתניהו
צילום: צילום: קובי גדעון, לע"מ

העיתון "א-שרק אל-אווסט", היוצא לאור בלונדון, מדווח הבוקר (שלישי) מפי מקורות בכפר הדרוזי מג'דל שמס שגורמים במשטר הסורי עדכנו כי "עסקת החילופים עם ישראל לא הושלמה עדיין ויהיה לה המשך". זאת יומיים לאחר שחרור שני האסירים הסורים בתמורה להשבת גופתו של חלל צה"ל, זכריה באומל.

לפי אותם מקורות, המשטר הסורי מסר כי עצמות של חיילים ישראלים נוספים אמורות להיות מוחזרות בתמורה לשחרור של אסירים סורים, בהם תושבים מהגולן. לפי הדיווח, הדברים נאמרו אחרי האכזבה מכך שזקן האסירים הסורים סידקי אל-מקת, שמואשם בריגול בעבור המשטר הסורי, וכן אמל אבו סאלח, שמואשם במעשה הלינץ' בפצוע סורי שהועבר לשטח ישראל - לא שוחררו. זאת למרות שהמשטר כבר עידכן את משפחותיהם על השחרור הצפוי.

העיתון דיווח כי המשפחות מחו בפני המשטר הסורי וגם בפני רוסיה. התשובה מדמשק הייתה שהעסקה לא הושלמה עדיין ושיש עצמות של חיילים ישראלים נוספים. בנוסף, נמסר להם כי מושקעים מאמצים קדחתניים כדי להשלים את העסקה, כשהמטרה היא שלא יישאר אף אסיר סורי בבתי הכלא הישראליים.

שלשום הועברו דרך מעבר קוניטרה שני האסירים הסורים לצלב האדום. השניים הם הם זידאן טויל, תושב ח'דר, שנכלא על רקע פלילי בגין עבירת הברחת סמים. הוא נעצר ביולי 2008, ואמור היה להשתחרר בעוד כשלושה חודשים. האסיר השני הוא חמיס אחמד, פעיל פתח ותושב מחנה הפליטים ירמוכ. הוא נתפס באפריל 2005 בגין ניסיון לבצע פיגוע הסתננות לבסיס צה"ל ופגיעה בחיילים, ונשפט למאסר עד שנת 2023.

הפופולריים