הסכם בין איחוד מפלגות הימין לליכוד יכלול החלת הריבונות על היישובים ביו"ש

החלת ריבונות על יישובי יו"ש בהסכם קואליציוני

הצדדים דנים בניסוחו של הסעיף לאחר שהוחלט על הכנסתו להסכמים. בחזית אחרת של המו"מ אומר יו"ר כולנו, משה כחלון, כי אין סיכוי לאיחוד עם הליכוד
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בנימין נתניהו ומשה כחלון
צילום: צילום: אהרון קרון, פלאש 90

צוותי המשא ומתן של איחוד מפלגות הימין והליכוד החלו לעבוד על ניסוח סעיף בהסכם הקואליציוני ביניהם, שמדבר על החלת ריבונות על היישובים הישראליים ביהודה ושומרון. כך פורסם היום (שני) בחדשות הערב בכאן 11. בשיחות בין הצדדים מתווכחים לגבי השאלה האם הסעיף ידבר באופן מלא על המהלך או שזה יהיה סעיף יותר כללי ופחות מהודק, על מנת לאפשר מרווח תמרון מסוים לאחר מכן.

בד בבד, בחזית אחרת של המשא ומתן הקואליציוני, יו"ר כולנו משה כחלון אמר הערב למקורביו כי מפלגתו תגיע עצמאית למשא ומתן הקואליציוני. שר האוצר הסביר בשיחות עמם כי "אין סיכוי לאיחוד עם הליכוד בקרוב". בכך הוריד כחלון את הנושא מהפרק.

במקביל השר חיים כץ פעל בימים האחרונים לגבש חזית בצמרת המפלגה שתמנע איחוד עם כחלון. בתגובה נמסר ממפלגת כולנו כי "חיים כץ, הזוי ,הוא לא יכול לטרפד משהו שלא קיים". מטעמו של השר חיים כץ נמסר בתגובה: " כל מי שרוצה להצטרף לליכוד מוזמן לעשות זאת בהתאם לחוקת המפלגה"


בשבוע שעבר נפגשו ראש הממשלה בנימין נתניהו וכחלון בקיסריה על מנת לקדם את הרכבת בסיומה של הפגישה נמסר מטעמו של כחלון כי "הייתה שיחה טובה שעסקה בעיקר בענייני כלכלה". טענו כי נושא המיזוג לא עלה על הפרק. לפני הפגישה הכחישו בכולנו כי האפשרות של האיחוד בין המפלגה לליכוד תעלה לשולחן המשא ומתן. נתניהו וכחלון קבעו להיפגש שוב בשבוע הבא.

הפופולריים