ישראל ביריד בדובאי: "אין שינוי ביחסים עם איחוד האמירויות"

ישראל ביריד בדובאי: "לא מסמן שינוי ביחסים"

למרות השמחה שהביעו בישראל וגם בממשל טראמפפ בארה"ב, מארגני היריד באיחוד האמירויות ממהרים להביר כי השתתפותה של ישראל אינה בהכרח מסמנת התקרבות מיוחדת על פי ההערכות, לא תתאפשר הגעה המונית של ישראלים לדובאי
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אקספו 2020 דובאי
צילום: -

אחרי ההודעה על ההשתתפות של ישראל ביריד אקספו בדובאי באוקטובר 2020, המארגנים מאיחוד האמירויות הבהירו בשיחה עם כאן חדשות כי "ההזמנה להשתתף באקספו 2020 לא מסמנת שינוי ביחסים בין איחוד האמירויות לישראל, במישור הדיפלומטי או במישור אחר". הדברים נאמרו בתשובה לשאלה לגבי ההשתתפות של אזרחים ישראלים באירוע.

"בדומה לביתנים אחרים, הביתן הישראלי יארגן ביקורים בעבור משלחות ייעודיות", אמרו. בישראל וגם בממשל  טראמפ חגגו את ההשתתפות של ישראל ביריד הבינלאומי, אך נראה שהשלטונות בדובאי לא ימהרו לאפשר נהירה המונית של ישראלים לשטחה.  

במשרד החוץ העדיפו שלא להתייחס לדברים. ביום שישי האחרון, עם ההודעה על ההשתתפות הישראלית, גם ראש הממשלה בנימין נתניהו בירך ואמר כי "זהו עוד ביטוי למעמדה העולה של ישראל בעולם ובאזור".

שליחו של נשיא ארה"ב דונלד טראמפ למזרח התיכון, ג'ייסון גרינבלט, הרעיף שבחים על איחוד האמירויות בציוץ בחשבון הטוויטר שלו: "תודה לך, הידידה ובעלת הברית הנפלאה שלנו, איחוד האמירויות, על המומנטום המתמשך הזה".

הפופולריים