מנכ"ל משרד התרבות על דוח המבקר: "לא היו משיאים שלא נבחרו ואושרו"

מנכ"ל משרד התרבות: "לא היו משיאים שלא אושרו"

יוסי שרעבי הבהיר כי חברי הוועדה אמרו במפורש שכל החומרים המקצועיים בעניין מדליקי המשואות היו לפניהם. בעניין ההזמנות אמר כי "הטענות למבקר באו בגלל הביקוש הגדול לטקס"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מירי רגב בטקס המשואות 2016
צילום: צילוםף הדס פארוש, פלאש 90

מנכ"ל משרד התרבות והספורט יוסי שרעבי התייחס הבוקר (שני) לדוח המבקר בעניין התנהלות המשרד בטקס יום העצמאות ה-70 ולאופן בחירת מדליקי המשואות. "לא היו משיאים שלא נבחרו ואושרו על ידי הוועדה - זה מצוין בדוח", אמר שרעבי בריאיון לאריה גולן בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב.

האזינו לריאיון המלא עם מנכ"ל משרד התרבות יוסי שרעבי

שרעבי ציין כי חברי הוועדה וגם יושב הראש הבהירו למבקר שהייתה להם בעיה בשל לוח זמנים קשה. "גם המבקר כותב את זה שכל המשיאים ראויים, איכותיים ומרגשים", אמר שרעבי בריאיון. "כולם אושרו על ידי חברי הוועדה והופיעו בפניה. כולם אישרו אותם. אין מצב שבו מישהו נכפה על הוועדה. חברי הוועדה אמרו במפורש שכל החומרים המקצועיים היו לפניהם. אין אחד שלא אושר על ידי הועדה ואני אומר את זה באחריות. הפגם היה פרוצדורלי ולא מהותי ולא היה בו כדי לפגום בהליך הבחירה", אמר בריאיון.

על ההתנהלות בטקס אמר כי "הטענות למבקר באו בגלל הביקוש הגדול לטקס". שרעבי הסביר כי זו הייתה הפעם הראשונה שבה חולקו הזמנות בעקבות בקשה של השרה מירי רגב לפתוח את הטקס לציבור הרחב.

"מה שקרה בטקס האחרון זה הביקושים גדלו באופן דרמטי" ציין והוסיף כי כמות המושבים הוגדלה פי שלושה וכי נעשתה חזרה נוספת. המנכ"ל התייחס לנושא התקציב ואמר כי הופיע בוועדת הפטור וקיבל את האישורים הנדרשים. "החשב הכללי אישר את זה, הכל נעשה על פי דין. אנחנו מקבלים את הדוח של המבקר באהבה, גם תיקנו חלק מהדברים, התיקונים חשובים", אמר. 

אתמול קבע מבקר המדינה, השופט בדימוס יוסף שפירא, כי אופן הקצאת ההזמנות לטקס הדלקת המשואות לשנת ה-70 למדינת ישראל היה לקוי ולא התיישב עם כללי מינהל תקין. בדוח ביקורת מיוחד שערך כתב המבקר גם כי הליך בחירת מדליקי המשואות בוצע בחלקו באופן החורג מהתקנון לבחירת מדליקי המשואות.

לדברי המבקר שפירא "ההזמנות לא חולקו באופן מוסדר ובהתאם לכללים מחייבים אלא לפי נוהל רב שנים, וחלקן הוקצו לבעלי תפקידים, יודעי דבר ומקורביהם על חשבון הציבור הרחב". בדוח נכתב כי הטקס היה האירוע המרכזי לציון חגיגות ה-70 למדינה וכי השרה מירי רגב יזמה הגדלה של מספר המושבים בטקס וכן קיום שתי חזרות גנרליות במקום אחת, כדי להגדיל את מספר המושבים ולאפשר לציבור הרחב ליהנות מאפשרות לצפות בטקס. עם זאת, בפועל, מספר זניח של מושבים בלבד הוקצה לציבור.

הפופולריים