שגריר ארה"ב בישראל מבקש מהרב "ברכה להצלחת טראמפ בבחירות 2020"

שגריר ארה"ב בישראל ביקש מהרב ברכה לטראמפ

פרידמן ביקש את ברכתו של הרב פוברסקי לקראת ההתמודדות של טראמפ בבחירות לנשיאות ארה"ב ב-2020. בתיעוד הפגישה אומר השגריר האמריקני: "זה לא פשוט. השאלות הן מה יהיה בעוד שנתיים, פחות משנתיים. אז צריך לברך אותנו, שתהיה לנו עוד הצלחה"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
דיוויד פרידמן
צילום: צילום: נעם רבקין פנטון, פלאש 90

שגריר ארצות הברית בישראל דיוויד פרידמן הגיע לביקור בבית הרב ברוך דב פוברסקי, ראש ישיבת פוניבז' וממנהיגי סיעת דגל התורה, וביקש ברכה לקראת ההתמודדות של דונלד טראמפ בבחירות לנשיאות ב-2020. בתיעוד שפורסם היום (ראשון) בחדשות הערב בכאן 11, נשמע השגריר האמריקני אומר לרב פוברסקי: "מה שאנחנו רואים בצד השני, בצד שמאל, זה מאוד מפחיד".


עוד אמר פרידמן לראש הישיבה: "זה לא פשוט. השאלות הן מה יהיה בעוד שנתיים, פחות משנתיים. אז צריך לברך אותנו, שתהיה לנו עוד הצלחה, אנחנו צריכים את כל הברכות". הרב פוברסקי אמר לפרידמן: "זה סייעתא דשמייא עם אמריקה. טראמפ באמת אוהב ישראל. תמיד אמריקה הייתה מלכות של חסד, אבל עד כדי כך?".

בשבוע שעבר הכריז סגן נשיא ארצות הברית לשעבר ג'ו ביידן כי יתמודד לנשיאות מטעם המפלגה הדמוקרטית ב-2020. "ערכי הליבה שלנו, המיצוב שלנו בעולם, הדמוקרטיה שלנו, כל מה שעושה את אמריקה - אמריקה, נמצא על כף המאזניים. לכן אני מכריז על מועמדותי לנשיאות ארצות הברית", כתב ביידן בחשבון הטוויטר שלו.


בסרטון שפרסם ביידן ביוטיוב לקראת הבחירות תקף את הנשיא דונלד טראמפ: "שמענו את דברי הנשיא, שזעזעו את המדינה, לאחר שחברי KKK וניאו נאצים קראו קריאות אנטישמיות שנשמעו בשנות ה-30 בשארלוטסוויל ואישה אמיצה איבדה שם את חייה. טראמפ הקביל בין אלו שהפיצו שנאה לבעלי האומץ לעמוד נגדה. ברגע זה הבנתי שהאיום על המדינה גדול מאי פעם".

הפופולריים