איחוד בין כולנו לליכוד: אלה הדרישות של כחלון

איחוד בין כולנו לליכוד: אלה הדרישות של כחלון

ראש הממשלה ויו"ר כולנו צפויים לקיים פגישה מכרעת בערב החג. כחלון יבקש את תיקי האוצר, הכלכלה וייצוג של כ-10% במוסדות מפלגת השלטון
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בנימין נתניהו ומשה כחלון
צילום: צילום: אהרון קרון, פלאש 90

ראש הממשלה בנימין נתניהו ויו"ר כולנו, משה כחלון, יקיימו ביום חמישי פגישה מכרעת שבמרכזה ידונו השניים באיחוד בין הליכוד לכולנו, שנראה כי הולך ומתגבש. 


בחדשות הערב בכאן 11 פורסם היום (שלישי) כי בכולנו דורשים בתמורה לאיחוד להשאיר אצלם את תיקי האוצר והכלכלה, וייצוג של כ-10% במוסדות הליכוד. בעבר נתניהו הציע לכחלון הצעות נדיבות הרבה יותר כדי שיתמזג. ההצעות היו גבוהות, וכללו שיריונים ברשימה ושיעור גבוה של חברי מרכז. ואולם עתה, המחיר שיבקש כחלון צפוי להיות נמוך יותר.

מוקדם יותר היום דחה בג"ץ את העתירה נגד החלטת נשיא המדינה, ראובן ריבלין, להטיל את הרכבת הממשלה על ראש הממשלה נתניהו. את העתירה הגישו התנועה לטוהר המידות ועורך הדין שחר בן מאיר, שטענו כי בשל העובדה כי נתניהו עומד לפני שימוע על עבירות שוחד, מרמה והפרת אמונים, החלטת הנשיא להטיל עליו את הרכבת הממשלה לוקה "בחוסר סבירות קיצוני".

השופטים טענו, בין השאר, כי אין לקבל את עמדת העותרים שעל הנשיא הייתה חובה להתעלם מתוצאות הבחירות, ומהמלצות ראשי הסיעות, ולקבוע שנתניהו פסול מלשמש ראש ממשלה בשל כתב החשדות נגדו. 

הפופולריים