גנץ נגד נתניהו: מקים ממשלה שכל מטרתה חסינות עבורו, לא ניתן לזה לקרות

גנץ נגד נתניהו: מוכר את ערכי הדמוקרטיה

יו"ר כחול לבן תקף את ראש הממשלה בחשבונות הטוויטר והפייסבוק שלו, וטען כי הוא מוכר את ערכי הדמוקרטיה. "לא ניתן לזה לקרות", הוסיף
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בנימין נתניהו ובני גנץ
צילום: צילום: נעם ריבקין פנטון ותומר נויברג, פלאש 90

גנץ עולה להתקפה: יו"ר כחול לבן בני גנץ פרסם היום (שלישי) פוסטים בחשבונות הפייסבוק והטוויטר שלו, שבהם תקף את ראש הממשלה בנימין נתניהו וטען כי הוא מקים ממשלה "שכל מטרתה היא חסינות עבורו".

"העסקת נתן אשל בניגוד לכל נורמה, ניסיון לדחיית השימוע, מכירת ערכי היסוד של הדמוקרטיה", כתב עוד גנץ. "כמה עצוב וכמה לא מפתיע. כחול לבן תוביל את המאבק נגד הניסיון של ראש הממשלה לקנות לו קואליציה של מבצר משפטי. לא ניתן לזה לקרות". אשל, שהורחק משירות המדינה לאחר שהורשע בביצוע עבירות מין, מועסק כנציג הליכוד במו"מ הקואליציוני.בתשובה לפניית יו"ר מרצ תמר זנדברג נגד מינויו של אשל נכתב ממשרד המשפטים כי נתן אשל אינו עובד מדינה ולא נושא תפקיד בשירות המדינה, דבר שנאסר עליו לעשות במסגרת הסדר הטיעון המשמעתי שנחתם איתו. "חברות בצוות המשא ומתן היא בגדר תפקיד פוליטי מטעם מפלגת הליכוד, שחיצוני לשירות המדינה", נכתב.

לפי דיווחים בחדשות, ידיעות אחרונות ומעריב, יו"ר האיחוד הלאומי, בצאלאל סמוטריץ', הודיע במסגרת המו"מ הקואליציוני כי בכוונתו לקדם את תיקון חוק החסינות, שלפיו תוסר חסינותו של חבר כנסת רק בהצבעה בה יידרש רוב בוועדת הכנסת. ההצעה מגיעה במסגרת מסמך הדרישות שלו, וככל הנראה נועדה לאותת כי יהיה רתום לעזור לממשלה להשלים את ימיה. 

הפופולריים