גורמים בבית היהודי נגד סמוטריץ': פעל לבד וללא תיאום

גורמים בבית היהודי תוקפים: סמוטריץ' פועל לבד

מתיחות באיחוד מפלגות הימין: בכירים בבית היהודי שקלו לנהל את המשא ומתן הקואליציוני בנפרד מהאיחוד הלאומי בשל פעילות עצמאית של בצלאל סמוטריץ'. מהבית היהודי נמסר בתגובה: "הייתה שיחה נוקבת, מבחינת פרץ יושרו ההדורים"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בצלאל סמוטריץ'
צילום: צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

מתיחות באיחוד מפלגות הימין: בכירים בבית היהודי קראו אמש (שני) לרב רפי פרץ להתפלג מהאיחוד הלאומי בראשות בצלאל סמוטריץ'. לטענתם, יו"ר האיחוד הלאומי נוקט בפעילות עצמאית מדי במשא ומתן הקואליציוני מול הליכוד, ללא תיאום מוקדם עם פרץ. בבית היהודי מזהירים כי מהלכיו של סמוטריץ' מסכנים את המשא ומתן כולו. אותם גורמים אף שקלו לנהל את המשא ומתן הקואליציוני בנפרד. 

באיחוד מפלגות הימין מתקשים להכין את מסמך הדרישות הקואליציוניות ולהעבירו לליכוד בשל המחלוקות בין ראשי הרשימה. בניגוד לפרסומים ביומיים האחרונים, אין הסכמה לגבי סעיף חוק החסינות והסעיף כלל לא היה כלול במסמך המקורי.

גורמים בסביבתו של הרב פרץ זעמו על דבריו של סמוטריץ' בראיונות, לפיהם אם תיק המשפטים לא יופקד בידיו - אז יתפשר על תיק החינוך. גורמים במערכת הפוליטית אומרים כי יש הבנה שתיק החינוך יועבר לפרץ בכל מקרה ולא לסמוטריץ'.

מהבית היהודי נמסר בתגובה: "הרב פרץ דיבר עם בצלאל, הייתה שיחה נוקבת, בצלאל הודה בטעותו, חזר בו והתחייב שמעכשיו הוא יתנהל בתיאום. מבחינת הרב יושרו ההדורים". 

הפופולריים