השגריר הפולני בתגובה לחשיפת כאן חדשות: הכנסייה בפולין מגנה את אירוע שריפת הבובה

"הכנסייה הקתולית בפולין מגנה את שריפת הבובה"
בעיירה הקטנה פרוכניק שבפולין נערך בערב ליל הסדר טקס שבו שרפו בובה המסמלת את יהודה איש קריות, שהולבשה בסממנים יהודים אנטישמיים
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
הבובה עם המאפיינים האנטישמיים בפולין
צילום: צילום: J-nerations

שגריר פולין בישראל מארק מגירובסקי התייחס היום (שני) לאירוע האנטישמי בעיירה פרוכניק בדרום פולין, אשר נחשף אתמול בכאן חדשות. "הכנסייה הקתולית בפולין מגנה את האירוע בפרוכניק", צייץ מגירובסקי בטוויטר.


באירוע בעיירה הפולנית הקטנה  נערך ביום שישי האחרון טקס שבו שרפו בובה המסמלת את יהודה איש קריות, שהולבשה בסממנים יהודים אנטישמיים. על הבובה שמו מגבעת חרדית ופאות, היה לה אף ארוך ועל החזה שלה נכתב בבירור: "יהודה" ו"בוגד".

הטקס נערך לציון יום שישי הטוב שבו נצלב ישו. בעיירה המרוחקת כ-250 קילומטרים מקרקוב החליטו לערוך טקס עתיק, שבו נערך מעין משפט ליהודה איש קריות בהשתתפות אנשי העיירה. הבובה נתלתה בכיכר העיר החל משעות הבוקר ואחר הצהריים החל המשפט שלה. הם דנו את יהודה איש קריות למיתה, תלו אותו על עץ גבוה ולאחר מכן גררו את "גופתו" ברחובות העיר. המשתתפים, ביניהם ילדים רבים, הכו אותה. בסוף הטקס שרפו אנשי העיירה את הבובה בעלת הסממנים היהודיים.

גם ברוסיה אירעה תקרית אנטישמית באותו יום. אלמונים הציתו את מחסן המזון הכשר של ישיבת "תורת חיים" הנמצאת מחוץ למוסקבה. כמו כן, הם ריססו צלבי קרס על מבנה הישיבה.


יו"ר הסוכנות היהודית, יצחק הרצוג, הגיב בריאיון לתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב לתקרית האנטישמית ברוסיה ואמר כי "בהחלט יכול להיות שיש פעילים אנטישמים שהחליטו דווקא בליל הסדר, דווקא בישיבה הכי גדולה ברוסיה לנקוט פעולה. אנחנו לא צריכים להיות מופתעים משום דבר. הממשלה והמשטרה הרוסית עושים הרבה מאוד. בשנים האחרונות יש פריחה יחסית של חיים יהודיים עשירים ברחבי רוסיה. יש ימין קיצוני ושמאל שונאי ישראל בכל העולם".

הפופולריים