לשכת המשנה ליועמ"ש: אין מניעה משילוב נתן אשל בצוות המו"מ הקואליציוני

לשכת המשנה ליועמ"ש: ניתן לשלב את אשל במו"מ

בתשובה לפנייה של ח"כ תמר זנדברג נכתב כי חברותו של אשל בצוות הליכוד אינה עומדת בסתירה עם הרחקתו מהשירות הציבורי. אשל השתתף היום בישיבה שקיימו הצוותים של הליכוד וישראל ביתנו
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
נתן אשל
צילום: צילום: פלאש 90

אין מניעה שנתן אשל יישא תפקיד במשא ומתן הקואליציוני מטעם הליכוד, כך נקבע היום (ראשון) בלשכת המשנה ליועץ המשפטי לממשלה בתשובה לפנייה של יו"ר מרצ תמר זנדברג. אשל, המקורב לנתניהו, אכן השתתף היום בישיבת המשא ומתן הראשונה שנערכה בין נציגי הליכוד לישראל ביתנו.  


בפנייתה ליועץ, אביחי מנדלבליט, כתבה זנדברג כי יש לאסור את שילוב אשל בצוות המשא ומתן. יו"ר מרצ כתבה בהקשר זה כי יש לשלוח "מסר ברור כי הטרדות מיניות ואלימות נגד נשים הן עבירות חמורות ופסולות, וכי לא תאפשר לאדם שהורחק מהשירות הציבורי בגין עבירות אלו לחזור לתפקיד משפיע על חיי הציבור, כאילו שלא אירע דבר".

בתשובה לפניית זנדברג נכתב ממשרד המשפטים כי נתן אשל אינו עובד מדינה ולא נושא תפקיד בשירות המדינה, דבר שנאסר עליו לעשות במסגרת הסדר הטיעון המשמעתי שנחתם איתו. לפי התשובה "חברות בצוות המשא ומתן היא בגדר תפקיד פוליטי מטעם מפלגת הליכוד, שחיצוני לשירות המדינה".

ח״כ זנדברג פרסמה תגובה חריפה להחלטה בה נאמר: ״היום התחיל המו״מ הקואליציוני שבו יושב שר משפטים מיועד יחד עם צלם חצאיות שהתחייב לא לחזור לחיים הציבוריים. גם ב-2013 נתן אשל היה אמור להשתתף בצוות המו״מ והתקפל בגלל לחץ ציבורי. עכשיו אבדה הבושה. היועמ"ש היה צריך להחיל את רוח הסדר הטיעון ולא לאפשר את הסיטואציה הזאת. המינימום שמוטל על נבחרי הציבור שלנו הוא להפסיק לשתף איתה פעולה ולהשהות את המו״מ הקואליציוני״.

ישראל ביתנו: "הפגישה נערכה ברוח טובה"

בישיבה הראשונה שקיימו היום צוותי המשא ומתן של הליכוד וישראל ביתנו הציגו אנשי מפלגתו של אביגדור ליברמן את התנאים להצטרפות לקואליציה. את הליכוד ייצגו בדיון השר יריב לוין ונתן אשל. הצוות הופיע בהרכב חסר בגלל חול המועד פסח.

מישראל ביתנו נמסר: "במהלך הפגישה, שהתקיימה ברוח טובה, הציגו נציגי ישראל ביתנו את דרישות הבסיס של המפלגה לכניסה לממשלה הבאה בנושאי הביטחון, עלייה וקליטה ודת ומדינה. הצדדים קבעו להיפגש שוב בזמן הקרוב להמשך המשא ומתן".

 

הפופולריים