ליברמן: "נלך לאופוזיציה על נושא גיוס בני הישיבות"

ליברמן: "נלך לאופוזיציה על נושא הגיוס"
יו"ר ישראל ביתנו נאם לראשונה מאז הבחירות, והצהיר: העם קבע שהימין ניצח. לצד הדגיש כי בכוונתו להתעקש המו"מ הקואליציוני על חוק הגיוס: "לא נוותר על פסיק או נקודה, אלא נדרוש להעביר אותו בדיוק באותו נוסח"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בנימין נתניהו ואביגדור ליברמן
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן נאם היום (שני) באירוע הרמת כוסית של מפלגתו, לראשונה מאז הבחירות, והתייחס למשא ומתן הקואליציוני. "אמרו שאני לא צפוי. להיפך, אני צפוי", אמר ליברמן. "אנחנו מתכוונים למה שאנחנו אומרים. אנחנו יכולים להיות רק חלק מממשלת ימין, אבל ימין במעשים ולא דיבורים. אמרנו שלא נהיה חלק מממשלת גנץ. אין צורך בממשלת אחדות. זה יביא לשיתוק".

לצד זאת, ליברמן הדגיש כי בכוונתו להתעקש על כך שהממשלה הנכנסת תביא לאישור חוק הגיוס: "נלך לאופוזיציה, וגם לבחירות חדשות, על נושא גיוס בני הישיבות". יו"ר ישראל ביתנו הוסיף: "כשאני מסתכל היום על חוק הגיוס, זה חוק שלא ניסחו פוליטיקאים. זה חוק ממלכתי, בהתאם לצרכי מערכת הביטחון. הוא עבר בקריאה ראשונה, ואפשר להשלים אותו תוך שבוע לאחר הקמת הממשלה החדשה.

"כל הדרישות של החרדים הן לרוקן את החוק מתוכן. לא נסכים על זה. לא נוותר על פסיק או נקודה, אלא נדרוש להעביר אותו בדיוק באותו נוסח. זה לא נגד אף אחד, אלא בעד צה"ל ומדינת ישראל. אני לא מבין את המשבר שהם מנסים לייצר. יש פה שיכרון כוח וחטא היוהרה".

עוד אמר ליברמן: "אנחנו רוצים להיות חלק מהקואליציה, וגם לחזור למשרדי הביטחון והקליטה, אבל לא נוותר על העקרונות שלנו. נתמוך בחוק פסקת ההתגברות, רק לאחר שחוק הגיוס יעבור בקריאה שנייה ושלישית.

"אני אפגש עם נתניהו ביומיים הקרובים, ואגיד לו שנחתום על הסכם קואליציוני רק אחרי שאני אראה את ההסכם שהוא מגבש עם החרדים. לא לפני. המחלוקת ביני לבין ראש הממשלה בנושא הביטחון היא לא פשוטה. נדרוש הכרעה".

הפופולריים