יחימוביץ': "חברי הוועדה לבחירת שופטים היו כמו אנוסים"

יחימוביץ' נגד חיות: "שימשה מטריית הגנה לשקד"
הח"כית מהעבודה הגיבה בכאן רשת ב לפרטים שנחשפו בפרשת אפי נוה, והאשימה: "עוד לפני התפוצצות הפרשות היה טרור כלפי נציגי העליון בוועדה. יש כאן אלמנט של ניצול". היא מתחה ביקורת על חיות: "לא צריכה לשמש מטריית הגנה למי שמתעמרת במערכת המשפט"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
שלי יחימוביץ'
צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

על רקע הטלטלה במערכת המשפט בעקבות פרשת אפי נוה, ח"כ שלי יחימוביץ' מהעבודה האשימה היום (חמישי) כי חברי הוועדה לבחירת שופטים "היו כמו אנוסים והלכו על ביצים". בריאיון לשלום קיטל ונעמה סיקולר בכאן רשת ב, מתחה יחימוביץ' ביקורת על נשיאת בית המשפט העליון, אסתר חיות, בעקבות ההודעה המשותפת שפרסמה אתמול עם השרה איילת שקד ואמרה: "היא לא צריכה לשמש מטריית הגנה למי שמתעמרת במערכת המשפט".

האזינו לריאיון המלא עם ח"כ שלי יחימוביץ' בכאן רשת ב

לדברי יחימוביץ', "עוד לפי שהתפוצצו שתי הפרשות הנוראות האחרונות, היה טרור כלפי הנציגים של בית המשפט העליון. הם היו כמו אנוסים, הלכו על ביצים והתנהלו בזהירות כדי לגונן על מערכת המשפט כי הם הבינו שהיא בסכנה. זה סוד שבית המשפט העליון נמצא תחת ניסיונות איומים וניסיונות לרסק אותו?".

הח"כית הוסיפה: "אני זעה באי-נוחות כשאני שומעת את הביטוי 'פרשיות מיניות'. לפעמים אישה במקום עבודה מוצאת את עצמה במצב שבו היא מנוצלת מינית כדי לשמור על פרנסתה. גם העובדה שנשים ידעו שהן 'צריכות' להיענות לרצונותיו של אפי נוה – יש כאן אלמנט של ניצול, ולא רק של שיתוף פעולה בין שני שותפים שווים שהייתה ביניהם מערכת יחסים לגיטימית".

הירשמו לפוליטי-כאן, ערוץ הטלגרם של כאן חדשות לבחירות - כל העדכונים והפרשנויות

על ההודעה המשותפת שפרסמה אתמול נשיאת בית המשפט העליון, אסתר חיות, ביחד עם שרת המשפטים, איילת שקד, אמרה יחימוביץ': "התהפכה לי הבטן כשראיתי אותה. ביום כזה, את צריכה להוציא הודעה בפני עצמך – ולא לשמש מטריית הגנה לשרה שמתעמרת במערכת המשפט. שקד נתנה את חסותה על אותו אדם עם דפוסים עברייניים. הייתי מצפה מכבוד הנשיאה חיות, בטח ביום, שתתנער מזה".

האזינו לריאיון עם עורך דינו של נוה, בועז בן צור, בכאן רשת ב

הפופולריים