נתניהו המריא לצ'אד: "הביקור מעורר זעם אצל איראן והפלסטינים"

נתניהו המריא לצ'אד: "הביקור מעורר זעם באיראן"
ראש הממשלה יצא לביקור היסטורי בן יממה במדינה שרוב אזרחיה מוסלמים. הוא צפוי להכריז על חידוש היחסים בין המדינות. לדבריו, צפויים ביקורים דומים בעתיד
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בנימין נתניהו לפני המראתו לצ'אד
צילום:

ראש הממשלה המריא לפנות בוקר (ראשון) לביקור היסטורי בן יממה בצ'אד שבאפריקה. עם המראתו אמר נתניהו כי הביקור עורר זעם בקרב איראן והפלסטינים, שניסו למנוע אותו. לדבריו, צפויים עם ביקורים דומים בעתיד.


"אני יוצא עכשיו לפריצה היסטורית, פריצת דרך חשובה. לצ'אד, מדינה מוסלמית ענקית שגובלת בלוב וסודאן. זה חלק מהמהפכה שאנחנו עושים בעולם הערבי והמוסלמי, הבטחתי לכם שזה יהיה", אמר נתניהו. "יהיו שם בשורות גדולות. אני יכול לספר שזה מאוד מטריד ואפילו מעלה זעם אצל איראן והפלסטינים. הם ניסו למנוע זאת הם לא הצליחו".

נתניהו סירב להתייחס לשאלות על היועמ"ש ועל החקירות, אך אמר: "אני הולך לשם ואשיב לכם בשיבה מצ'אד".


במסגרת הביקור יפגוש נתניהו את נשיא צ'אד אידריס דבי שביקר לפני חודשיים בישראל, וצפוי להכריז שם על חידוש היחסים עם המדינה שמרבית אזרחיה מוסלמים. הביקור צפוי לכלול קידום עסקאות ביטחוניות ומיזמים כלכליים. אל פמליית ראש הממשלה יצטרפו מנכ"ל משרד הכלכלה, שי רינסקי, סגן ראש האגף לסיוע ביטחוני במשרד הביטחון, פול פרידברג, וסמנכ"ל אפריקה במשרד החוץ, יורם אלרון.

"צ'אד היא מדינה חשובה באפריקה וחשובה לישראל", אמר נתניהו לנשיא צ'אד בעת ביקורו בישראל. "אני חושב שאתה מזהה שינוי שמתרחש. לפני כמה דקות דנו במשרדי בשינויים שמתרחשים בעולם הערבי ביחס לישראל. זה התגשם בביקורי בעומאן ובפגישה עם הסולטאן קאבוס, ויהיו ביקורים כאלה במדינות ערביות בקרוב מאד. אתה כמנהיג של מדינה אפריקנית חשובה שמרבית אוכלוסייתה מוסלמית, הגיע לישראל, זו עדות למה שיקרה עם מדינות נוספות".

הפופולריים