השליח הקטרי: הכסף יועבר לסיוע הומניטרי בעזה במקום לחמאס

השליח הקטרי: הכסף יועבר לסיוע הומניטרי בעזה
מוחמד אל-עמאדי הודיע כי חמאס סירב לקבל את הכסף עבור תשלום משכורות. מקורות פלסטיניים אמרו לכאן חדשות כי חמאס הוא שדרש להפסיק את הכנסת המזומנים לעזה לטובת משכורות, לאחר שלא עמד בלחצים ובביקורת מבית
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
שליח קטר לרצועת עזה
צילום: צילום: אי-פי

השליח הקטרי מוחמד אל-עמאדי הודיע היום (שישי) במסיבת עיתונאים ברצועת עזה כי חמאס סירב לקבל את המענק הקטרי למשכורות, והכסף יועבר מעתה לטובת פרויקטים הומניטריים ברצועה בתיאום ובשיתוף מלא עם האו"ם. אל עמאדי הביע תקווה שההפגנות על הגדר ברצועה היום יעברו בשקט, ומחה על ניצול המענק הקטרי בידי גורמים שונים.

"הסיוע הזה נועד לשפר את המצב בעזה", אמר השליח הקטרי. "גורמים שונים טענו כי מדובר בשקט תמורת דולר, במטרה לשבור את נחישות העם הפלסטיני ולפקפק בפטריוטיות של הפלגים הפלסטיניים. גורמים אחרים ניצלו זאת לטובת קמפיין הבחירות".

לדברי השליח הקטרי, ביום שני הקרוב ייחתם הסכם ראשון עם האו"ם להעברת 20 מיליון דולר עבור פרויקט תעסוקה זמנית בעזה, שיימשך בין ארבעה לשישה חודשים. פרויקטים אחרים יהיו לטובת סיוע למשפחות עניות ולשיפור רשת החשמל ומערכת הבריאות בעזה.

עוד אמר אל-עמאדי כי הוא נועד עם נציגו הבכיר של אבו מאזן חוסיין א-שייח, וביקש ממנו שהרשות הפלסטינית תבחן מחדש את החלטתה לסגת ממסוף רפיח. לדברי השליח הקטרי, חוסיין א-שייח הבטיח שאבו מאזן יבחן את הנושא, וביקש להעביר להנהגת חמאס מסר לפיו הרשות הפלסטינית מוכנה ללכת לבחירות כלליות חדשות.

אל עמאדי הוסיף כי חמאס הציע שקטר תזמן אליה את מנהיגי הארגונים הפלסטיניים השונים, וכי היא מוכנה לכך. עוד אמר כי אבו מאזן נתן הסכמתו למפגש בין הפלגים הפלסטיניים במוסקווה באמצע החודש הבא.

מקורות פלסטיניים אמרו לכאן חדשות כי חמאס הוא שדרש להפסיק את הכנסת המזומנים לעזה לטובת משכורות, לאחר שלא עמד בלחצים ובביקורת מבית. לדברי אותם מקורות, הדרישה לא באה מישראל וגם לא מהשליח הקטרי. חמאס הגיע למסקנה בימים האחרונים, לאחר שהביקורת נגדו גברה בעקבות "המשחק הישראלי בכסף".


בתוך כך, הבוקר דיווח העיתון הלבנוני "אל-אחבאר" כי חמאס העביר מסר לישראל, לפיו יגיב מיידית על כל תקיפה בעזה. הארגון איים שהתגובה תהיה גדולה בהיקפה מזו שבאה לאחר האירוע בחאן יונס, שבעקבותיו נורו מאות רקטות לעבר ישראל.

הפופולריים