לשכת רה"מ הפיצה סרטון של שרי החוץ מבחריין וסעודיה תוקפים את איראן - והסירה אותו

המתקפה של שרי החוץ מסעודיה ובחריין נגד איראן
בסרטון נראים שני שרי החוץ הערבים בכינוס סגור בוועידת ורשה. שר החוץ הבחרייני אמר: "אלמלא הכסף של איראן היינו קרובים יותר לפתור את הסכסוך הישראלי-פלסטיני". מקבילו הסעודי אמר: "איראן משחקת תפקיד הרסני"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel

לשכת ראש הממשלה הפיצה היום (חמישי) סרטון, שבו מתועדים שרי החוץ של סעודיה ובחריין תוקפים את איראן, בכינוס סגור שנערך אתמול בוועידת ורשה. הסרטון שעלה לעמוד היוטיוב של לשכת נתניהו נערך, כך שחלק מהדברים שאמרו שרי החוץ הערבים נשמעים יותר מפעם אחת, ומהדהדים את מסריו של נתניהו בנושא איראן. אלא שזמן קצר לאחר שהסרטון עלה, לשכת ראש הממשלה הסירה אותו.


בסרטון נשמע שר החוץ הבחרייני מוחמד אל-ח'ליפה אומר: "התרגלנו להתייחס לסכסוך הפלסטיני-ישראלי כסכסוך הכי חשוב, אבל אז ראינו שיש אתגר גדול יותר ורעיל יותר. הכי רעיל בהיסטוריה המודרנית שלנו - איראן, וכשמדברים על איראן צריך להיזהר. זה שלטון ניאו-פאשיסטי. כשאנחנו מדברים על ישראל-פלסטין, היו (כבר) תהליכים. אלמלא הכסף הרעיל של הרפובליקה האסלאמית של איראן, הנשק והחיילים על הקרקע של איראן, אני חושב שהיינו קרובים יותר לפתור את הסכסוך עם ישראל".

שר החוץ הסעודי עאדל אל-ג'ובייר נשמע אומר בסרטון: "בכל מקום באזור, איראן משחקת תפקיד הרסני. תסתכלו על הפלסטינים - מי תומך בחמאס ובג'יאהד האסלאמי שפוגעים ברשות הפלסטינית? איראן. מי עושה בלגן בסוריה? איראן. מי מנסה להבריח נשק כימי לכוויית ובחריין? איראן. מי מעביר נשק לארגוני טרור? איראן בכל מקום. כשמסתכלים על כל האזור רואים את איראן בכל מקום".

הירשמו לפוליטי-כאן, ערוץ הטלגרם של כאן חדשות לבחירות - כל העדכונים והפרשנויות

"אי אפשר לייצב את האזור בלי שלום בין ישראל והפלסטינים", המשיך אל-ג'ובייר. "אי אפשר לייצב את האזור בלי שלום בלבנון וסוריה. ובכל פעם שהולכים לאזור הזה רואים את ההתנהגות הרעה של איראן".

הפופולריים