ביטן: "יש לחרדים דרישות גדולות וזה מגיע להם"

ביטן: "יש לחרדים דרישות גדולות וזה מגיע להם"
הח"כ מהליכוד הגיב בכאן רשת ב למאבק בין המפלגות החרדיות לליברמן ואמר כי המדינה זקוקה ליציבות שלטונית. הוא הוסיף שלדעתו סמוטריץ' לא יהיה שר החינוך, אף שהתיק לא יישאר בליכוד. בנוסף הסביר למה לדעתו מגיע לו לקבל תיק, וטען שגדעון סער יקבל תפקיד בכיר
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ח"כ דוד ביטן
צילום: צילום: נועם ריבקין פנטון, פלאש 90

ח"כ דוד ביטן התייחס היום (שלישי) לתהליך הרכבת הממשלה והסביר בכאן רשת ב שלדעתו אביגדור ליברמן והמפלגות החרדיות יגיעו להסכמות. בריאיון לתכנית כאן הערב אמר ביטן כי "אני לא מאמין שהם רוצים עוד בחירות. אי אפשר לקחת את המדינה לבחירות תוך חודש. היא זקוקה ליציבות שלטונית. הסכם עם החרדים הוא ארוך טווח מבחינתנו. יש להם דרישות גדולות וזה מגיע להם".

האזינו לריאיון המלא עם ח"כ דוד ביטן

ביטן התייחס לנושא תיק החינוך וטען שלדעתי הוא לא יהיה בידי הליכוד. יו"ר הקואליציה לשעבר אמר לרן בנימיני ויגאל גואטה: "נכון שנתניהו אמר אחרת, אבל יש תוצאה של בחירות. הליכוד לא צריך להתעקש על תיקים. סמוטריץ' לא יהיה שר החינוך. אם מישהו מתאים זה הרב פרץ".

"ראש הממשלה אמר שהוא לא בעניין תיקון חוק החסינות", הוסיף ביטן בהקשר לאפשרות החקירה בנוגע לתיקי נתניהו. "גם החוק הצרפתי לא רלוונטי אליו כי זה נוגע לשלב החקירות".

ביטן הגיב לאפשרות של הקמת ממשלת אחדות והסביר שכחול לבן לא רוצים להצטרף לממשלה כזאת. לדבריו, "זה לא נמצא היום בלקסיקון. אנחנו לא נקים ממשלה זמנית. כזאת שאם היועמ"ש יקבל החלטה על כתב אישום הם יפרשו. כחלון לא יפרוש. הוא אמר הרבה דברים, אבל אני אומר לך שהוא לא יפרוש. אם הוא יהיה שר אוצר תהיה חשובה לו היציבות השלטונית. לדעתי הוא בדרך לליכוד".

לדברי ביטן, גדעון סער צפוי לקבל תפקיד בכיר: "הוא לא יסכים אם לא. מה אתה חושב, שהוא יסכים להיות שר המדע? הוא צריך לקבל תיק בכיר בהתאם למעמדו". בנוגע לשאלה באיזה תיק הוא מעוניין ענה ביטן: "אני מודע למצב שאני נמצא בו. אני אומר דבר מאוד פשוט. אם דרעי יכול להיות שר וחיים כץ יכול להיות, גם אני יכול להיות".

הפופולריים