נתניהו: לא שכנעתי את ליברמן להימנע מבחירות, קורא לכולם להתעשת

נתניהו: לא שכנעתי את ליברמן להימנע מבחירות
ראש הממשלה נשא הצהרה מיוחדת על רקע המשבר במו"מ הקואליציוני: "אני עושה מאמצים כבירים להקים ממשלת ימין ולמנוע בחירות מיותרות ויקרות. אין סיבה לשתק את מדינה לעוד שנה וחצי". דבריו של נתניהו באים לאחר שמוקדם יותר אישרה מליאת הכנסת בקריאה טרומית את הצעת החוק לפיזורה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בנימין נתניהו
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

ראש הממשלה נתניהו אומר כי לא הצליח לשכנע את יושב ראש "ישראל ביתנו", אביגדור ליברמן, להצטרף לממשלה בראשותו וכי הוא מצפה שטובת המדינה תיגבר על כל אינטרס אחר. בנאום מיוחד בכנסת הערב (שני) אמר נתניהו ש"נותרו 48 שעות ועוד אפשר להתעשת". עוד אמר נתניהו כי הוא עושה מאמצים אדירים לקיים את רצון העם. "יש פתרון לגיוס החרדים לפי דרישות צה"ל, הוויכוח הוא סמנטי ובגלל קוסמטיקה לא הולכים לבחירות". 


נתניהו נשא את ההצהרה לאחר שהצעת החוק לפיזור הכנסת עברה בקריאה טרומית. מוקדם יותר הערב נפגש נתניהו עם יו"ר ישראל ביתנו, אביגדור ליברמן, במטרה להגיע לפתרון שיביא להקמת קואליציה. גורמים בליכוד טוענים כי הפגישה הסתיימה ללא הסכמות.  במקביל, נתניהו הנחה להמשיך לקדם את החוק לפיזור הכנסת. 

מוקדם יותר הערב עברה הצעת החוק של מיקי זוהר לפיזור הכנסת, ברוב של 65 ח"כים בקריאה טרומית. ח"כ מיקי זוהר, אמר במליאה כי "הציבור בבית הוא ציבור חכם והוא יודע שאנחנו עלולים להיגרר לתהליך של בחירות שיעלה מיליארדי שקלים בלי שום סיבה אמיתית. אנחנו מתחילים היום בצער רב את קידום החקיקה אבל לא נשלים אותה לפני יום רביעי בחצות".

עוד אמר זוהר כי "כולנו תקווה שליברמן יתעשת ויגיע להסכמות עם הליכוד ושנוכל סוף סוף להקים את הממשלה הזאת שהציבור מצפה מאיתנו להקים. אני מציע להצביע בעד החוק". השר זאב אלקין אמר כי "רצוננו שיתקיים כאן רצון הבוחר ושתקום הממשלה של המחנה הלאומי. יש עוד זמן - אפשר עוד להגיע לפתרון. אני מקווה שהליך החקיקה שאנחנו עוסקים בו כרגע - לא נזדקק לו". 

יו"ר כחול לבן, בני גנץ, אמר במליאה כי "יש דבר אחד שפחות מזכירים אותו והוא האמת האמיתית עצמה - זה הכל כדי לבנות מבצר משפטי למי שלא נוכח כרגע. ברור לכולם שעל פי רוח החוק מהרגע שמוצה התהליך אפשר להעביר את המושכות למישהו אחר. אני מציע לנתניהו לזכור את אלה שלא בחרו בו והם בכל זאת נמצאים פה. לכן אנחנו מתנגדים לפיזור הכנסת ה-21".

הפופולריים