ליברמן: "איש מקיסריה מאשים איש מנוקדים שהוא שמאלני"

ליברמן: לא נתמוך בגנץ להרכבת הממשלה
יו"ר ישראל ביתנו השיב להתקפות נתניהו: הליכוד לא מייצג את הימין אלא פולחן אישיות, רה"מ אחראי להקדמת הבחירות כי לא רצה בנו מלכתחילה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אביגדור ליברמן בכנסת, מאי 2019
צילום: נועם רבקין פנטון, פלאש 90

12 שעות אחרי פיזור הכנסת, יו"ר מפלגת ישראל ביתנו, אביגדור ליברמן, תקף בצהריים (חמישי) את ראש הממשלה בנימין נתניהו ואת הליכוד, ואמר כי נתניהו הוא שאחראי להקדמת הבחירות - משום שמלכתחילה לא רצה אותו בממשלה. הוא הבהיר כי לא יתמוך ביו"ר כחול לבן בני גנץ להרכיב את הממשלה. 

"זה היה המו"מ הקואליציוני המוזר ביותר שראיתי", אמר במסיבת עיתונאים בתל אביב. "מי שאשם במצב הוא הליכוד. מהיום הראשון אנשי ליכוד חיפשו לקנות אנשים להסתדר בלעדינו. אין אחד מאיתנו שלא קיבל הצעה מפתה מטעם הליכוד, היה פה ניסיון לפרק מפלגה מטעם הליכוד. אז לכן ברור שמלכתחילה לא היתה כוונה באמת לראות בישראל ביתנו פרטנר עתידי". ליברמן אומר כי הקו שמוביל הליכוד הוא פולחן אישיות לבנימין נתניהו ולא תפיסה פוליטית ולכן הוא מציע לחברי הליכוד לגייס פסיכיאטר בעל שם ועם ניסיון מוכח.

בתגובה לדברי נתניהו אמש כי הוא "חלק מהשמאל", אמר ליברמן: "כשראש הממשלה, או שנקרא לו האיש מקיסריה, מאשים את האיש מנוקדים שהוא שמאלני אז אני רוצה להזכיר לראש הממשלה שזה היה דווקא הוא שהצביע בעד ההתנתקות בכנסת ישראל", אמר. "זה דווקא היה ראש הממשלה שלנו שהוביל את ההתנצלות בפני הדיקטטור ארדואן. דווקא הוא טרפד ומנע עונש מוות למחבלים, ראש הממשלה מנע את פינוי חאן אל אחמר". 

צפו במשדר המיוחד בכאן 11

 

ליברמן סירב להשיב במי יתמוך לראשות הממשלה הבאה וציין כי הוא מעוניין בממשלת ימין לאומית, אבל לא במדינת הלכה שכן הציבור מאס בכניעה לחרדים. על דברי בנו של ראש הממשלה יאיר כי ליברמן תמך במינויו של יהודה וינשטיין ליועץ המשפטי לממשלה כדי שיסייע לו בחקירות של בכירים בישראל ביתנו,  אמר ליברמן כי פסיכיאטר מחוזי יכול לתת הסבר לגרסה זו.

הבוקר אמר השר יריב לוין, ומי שניהל את המשא ומתן הקואליציוני מטעם הליכוד, כי "מהרגע הראשון היה לי ברור שפניו של ליברמן אינן להיכנס לממשלה. אפשר היה לראות את זה על פי ההתנהלות, ראשית הצבת האולטימטום הבאמת הזוי הזה בנושא חוק הגיוס. אין אף חוק שמגיע לכנסת בקריאה ראשונה ויוצא ממנה בקריאה השנייה והשלישית בדיוק באותו הנוסח". 

תגובת ישראל ביתנו לא איחרה לבוא, ושם טענו כי "השר לוין צריך להיכנס לספר השיאים של גינס כשקרן האולטימטיבי של המשא ומתן". ח"כ אלי אבידר מישראל ביתנו התראיין אף הוא לתוכנית וסיפר כי "לוין הוא קודם כל פוליטיקאי שאני חושב שעבר התעללות, ניהל משא ומתן כשלא היה משא ומתן, לא קיבל את הסמכויות לנהל את המשא ומתן".

אתמול ראש הממשלה, בנימין נתניהו, תקף בחריפות את ליברמן, ואמר כי "ליברמן הוא חלק מהשמאל. הוא הוליך שולל את המצביעים שלו". לטענת ליברמן, הסיבה שהכנסת התפזרה היא בגלל "סירובו של הליכוד להצביע על חוק הגיוס בקריאה שנייה ושלישית כפי שהיה בקריאה הראשונה - מדובר בכניעת הליכוד לחרדים".

הפופולריים