ניצן הורוביץ הודיע: אתמודד על ראשות מרצ

ניצן הורוביץ הודיע שיתמודד על ראשות מרצ
העיתונאי וחבר הכנסת לשעבר כתב בפייסבוק: "קיבלנו מועד ב' לתקן את מה שקרה בבחירות האחרונות ולעשות שמאל חזק, ואסור לנו להחמיץ את ההזדמנות הזו". בימים הקרובים תתכנס ועידת המפלגה על מנת לדון ולהחליט מה יהיה הפורום שיבחר את יו"ר המפלגה הבא
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ניצן הורוביץ
צילום: צילום: אורי לנץ, פלאש 90

העיתונאי וחבר הכנסת לשעבר ניצן הורוביץ הודיע היום (שני) כי החליט להתמודד לראשות מפלגת מרצ, לקראת הבחירות בספטמבר הקרוב. הורוביץ כתב הבוקר בעמוד הפייסבוק שלו: "החלטתי לרוץ כי ישראל החופשית והדמוקרטית שלנו נמצאת בסכנה ואני אלחם למען החופש הזה. קיבלנו מועד ב' לתקן את מה שקרה בבחירות האחרונות ולעשות שמאל חזק, ואסור לנו להחמיץ את ההזדמנות הזו״.

בהודעה ששלח למתפקדי מרצ, כתב הורוביץ: "במרצ יש פרלמנטרים מעולים ופעילים מסורים בכל רחבי הארץ, וצריך שנהיה יותר - יותר יהודים ויותר ערבים והרבה יותר צעירים וחיילים וסטודנטים. המפלגה צריכה ויכולה לחזור לשיאים שלה, לצרף כוחות נוספים ולהיות הציר המרכזי של השמאל בישראל". הורוביץ כיהן בעבר בשתי קדנציות כח"כ מטעם המפלגה.

ביום ראשון הקרוב תתכנס ועידת המפלגה על מנת לדון ולהחליט מה יהיה הפורום שיבחר את יו"ר המפלגה הבא, ואם תתקיים התמודדות נוספת לרשימה לכנסת. היו"ר הנוכחית תמר זנדברג תובעת שההתמודדויות יהיו בקרב המתפקדים, כשמנגד כמה קבוצות במפלגה דורשות בחירות במסגרת הוועידה.


בוועידה צפויה לעלות גם ההצעה של זנבדברג לשנות את תקנון המפלגה, כך שניתן יהיה למנות בודקת לתלונות על הטרדות מיניות מצד חברים בתוך המפלגה. ההצעה עברה בימים אחרונים את ועדת החוקה של מרצ.

כך או כך, במפלגה כבר נשמעו קולות לאיחוד עם מפלגת העבודה. זנדברג אמרה בחודש שעבר: "אני שבה וקוראת עכשיו למרצ ולמפלגת העבודה לרוץ יחד בבחירות הקרובות. על מנת לייצר הלימה בין הרעיונות, לשמאל הזה מגיע מסגרת רחבה יותר".

בהכנת הידיעה השתתפה ורד פלמן

הפופולריים