הפלסטינים: לא נקדם פרויקטים מוועידת בחריין

הפלסטינים: לא נקדם פרויקטים מוועידת בחריין
פרסום ראשון: בכירים פלסטינים אמרו לכאן חדשות שלא יתאפשר מימוש המיזמים, שההשקעות להן יגויסו בפסגה הכלכלית שמוביל ממשל טראמפ - "אם קושנר רוצה, שישפוך מיליארדים בהתנחלויות - לא אצלנו"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אבו מאזן וטראמפ
צילום: צילום: אי.פי

הרשות הפלסטינית הודיעה לגורמים שונים כי לא תאפשר קידום פרויקטים בשטחה שיוכרזו בפסגה הכלכלית שמוביל הממשל האמריקני בבחריין - כך פורסם לראשונה (רביעי) בכאן חדשות. הרשות הבהירה שהיא מתנגדת לקידום הפרויקטים ומבקשת שלא לכלול אותה בהשקעות בהן מעוניינות מדינות נוספות כמו מצרים וירדן. "אם קושנר רוצה, שישפוך מיליארדים בהתנחלויות - לא אצלנו", אמרו בכירים ברשות הפלסטינית לכאן חדשות.

ברשות מתכוונים שלא לאפשר את קידום המיזמים גם אם הכספים למימונם יגיע ממדינות המפרץ הפרסי. בנוסף, הבכירים הפלסטינים מסרו כי מדינות ערביות הודו בפני ההנהגה ברמאללה שהן מגיעות לוועידה בסוף החודש מתוך הכרח, שכן הן נאלצות שלא לסרב לאמריקנים. לכן ביקשו המדינות מרמאללה שלא להביך אותן בתקשורת על רקע השתתפותן הצפויה.

הממשלה הפלסטינית שבה וקראה היום שלא להשתתף בוועידת בחריין. דובר הממשלה ברמאללה איברהים מילחם מסר כי בניגוד לפרסומים, מצרים, ירדן ומרוקו לא הודיעו על השתתפותן בוועידה.

בוועידה בבחריין, שתיערך ב-25-26 ביוני, יושק החלק הכלכלי של תוכנית השלום האמריקנית. על פי הודעה משותפת של ארצות הברית ובחריין, החלק הכלכלי נועד לעודד השקעות בגדה ובעזה. במסגרת ההשקה, יתקיים אירוע לגיוס השקעות, בהשתפות שרי כלכלה ואנשי עסקים.

הפופולריים