נתניהו מינה את פרץ לשר החינוך ואת סמוטריץ' לשר התחבורה

רה"מ הכריע: פרץ שר החינוך, סמוטריץ' לתחבורה
סמוטריץ' יהיה גם חבר בקבינט המדיני-ביטחוני: "התקווה לתיק המשפטים לא נגוזה". דובר רה"מ: "הצדדים סיכמו על שמירה מלאה של הסטטוס-קוו בענייני דת ומדינה"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
רפי פרץ ובצלאל סמוטריץ'
צילום: צילום: פלאש 90

ראש הממשלה בנימין נתניהו הודיע היום (שני) כי מינה את יו"ר מפלגות איחוד הימין, רפי פרץ, לשר החינוך, ואת לח"כ בצלאל סמוטריץ׳ לשר התחבורה. בנוסף, פרץ יהיה משקיף בקבינט המדיני-ביטחוני וסמוטריץ' יהיה חבר בו. 

לפי הודעת דובר ראש הממשלה, המהלך נעשה לבקשת איחוד מפלגות הימין וכי "הצדדים סיכמו על שמירה מלאה של הסטטוס-קוו בענייני דת ומדינה כפי שהיה נהוג בישראל מזה עשרות שנים". עוד נאמר כי השותפות העמוקה בין הציונות הדתית ואיחוד מפלגות הימין לבין הליכוד בראשות נתניהו, תימשך גם במערכת הבחירות ולאחריה. 

בריאיון לרן בנימיני ואמילי עמרוסי בתוכנית "כאן הערב" בכאן רשת ב, אמר סמוטריץ כי תיק התחבורה אינו פרס ניחומים על שלא מונה לשר המשפטים, אלא התיק הכלכלי השני בגודלו בממשלה אחרי האוצר. הוא הדגיש כי הסטטוס־קוו בענייני דת ומדינה יישמר במלואו, והוסיף כי שר העבודה מאשר עבודות תשתית בשבת, ולא שר התחבורה. באשר למערכת הבחירות שב סמוטריץ' ואמר כי על כל המפלגות שמימין לליכוד להתמודד ברשימה אחת.

האזינו לריאיון עם סמוטריץ' בכאן רשת ב

סמוטריץ' עצמו כתב הערב בדף הפייסבוק שלו כי "התקווה לקבל לידינו את תיק המשפטים לא נגוזה, ואולם לשם כך נידרש לעבוד קשה ולנצח בבחירות הקרובות" .לדבריו, "בחודשים האחרונים עמדנו על זכותנו להחזיק בתיקי המשפטים והחינוך. זו היתה דרישה צודקת ונכונה. סביר להניח שלו המו"מ הקואליציוני היה מבשיל לכדי הקמת ממשלה והיו לנו מנופים פוליטיים כלשון מאזניים היינו מצליחים בכך, אולם המציאות כרגע כידוע שונה.

"החשיבות של כניסה לממשלה ולקבינט כעת, אף שמדובר בתקופה קצרה של ממשלת מעבר, שבה יכולת הביצוע של השרים במשרדיהם מועטה, היא בהצהרת הכוונות על השותפות בהמשך הדרך. יש כאן ממשלה שאלמלא חוסר האחריות של ליברמן היתה מוקמת".

הרב פרץ אמר כי הוא מודה לראש הממשלה על האמון שנתן בו ובסמוטריץ'. "אני מקבל בכבוד, בחיל ורעדה את התפקיד של שר החינוך. רוצה להיות שר החינוך של כל ילדי ישראל", אמר.  


שר התחבורה היוצא, ישראל כ"ץ, בירך את סמוטריץ': "זהו תפקיד חשוב בעל השפעה מרובה על תחומי חיים רבים בישראל ואני משוכנע שתדע להמשיך את המהפכה הגדולה שראש הממשלה נתניהו ואני הובלנו בתחום". יו"ר כחול לבן בני גנץ תקף את מינויו של סמוטריץ': "לנתניהו אין דקה אחת להתעסק בגירעון של 50 מיליארד, אבל זמן להתעסק בג'ובים ומינוי סמוטריץ' לחבר קבינט ושר תחבורה יש בשפע. השלב הבא - מחליפים את חוקי התנועה בחוקי ההלכה".

יו"ר חד"ש - תע"ל איימן עודה מסר: "‏ברכות לשר התחבורה החדש בצלאל סמוטריץ'. מקווה שלא יתאכזב כשיגלה שאי אפשר לסלול כביש חזרה לימי הביניים".

הפופולריים