השליח האמריקני למזרח התיכון: אנשי עסקים מישראל יוזמנו לוועידה בבחריין

"אנשי עסקים מישראל יוזמנו לוועידה בבחריין"
לאחר שארצות הברית הודיעה כי לא תזמין נציגים רשמיים מישראל כדי שהוועידה לא תהיה פוליטית, אומר ג'ייסון גרינבלט בהקלטות שהגיעו לידי כאן חדשות כי "אנשי עסקים ישראלים שיוכלו לתרום לשיח יוזמנו". עוד אמר גרינבלט כי הפלסטינים לא רק מחרימים אלא פועלים כדי להשחיר את הוועידה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ג'ייסון גרינבלט
צילום: צילום: אי.אף.פי

הבית הלבן לא יזמין נציגים ישראלים רשמיים לוועידת בחריין בסוף החודש כדי שהמפגש יהיה א־פוליטי. עם זאת, יוזמנו אנשי עסקים מישראל. כך נשמע הלילה (שלישי) השליח האמריקני למזרח התיכון, דיוויד גרינבלט, בניו יורק בהקלטות שהגיעו לידי כאן חדשות. השליח אמר כי "ישראל לא תשתתף בוועידה, אך אנשי עסקים ישראלים, שיוכלו לתרום לשיח, יוזמנו".


גרינבלט הסביר כי הוחלט שלא להזמין נציגים רשמיים ישראלים משום שהפלסטינים החליטו להחרים את הוועידה: "לא רצינו שהאירוע יהיה אירוע פוליטי". על מהות הוועידה אמר כי "אנחנו לא הולכים לבקש בשלב הזה התחייבות להעביר כספים, אלא רעיונות ופידבק עליהם. מצד שני זה לא יהיה פוטו אופ, זה יהיה יותר מזה". בנוסף, אמר כי ההנהגה הפלסטינית פועלת לא רק להחרים אלא גם "להשחיר את הסדנה בבחריין ולעודד חרם נגד הועידה". 

בלשכת ראש הממשלה בירושלים אומרים כי ההחלטה שלא להזמין נציגים רישמיים התקבלה בתיאום בין ישראל לארצות הברית. מקורות פלסטינים מסרו כי שר האוצר הפלסטיני שוכרי בשארה הוזמן להשתתף בוועידה בבחריין, אך טרם הודיע אם יבוא.

הפופולריים