אדלשטיין: מצאתי מתווה פרלמנטרי, יש אפשרות לבטל את הבחירות

אדלשטיין: מצאתי מתווה, ניתן לבטל את הבחירות
יו"ר הכנסת בטוויטר: "עשרות ח"כים מכל הסיעות פנו אלי למציאת פתרון לביטול פיזור הכנסת. חובתנו לאפשר לכנסת ה-21 להמשיך לתפקד"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
יולי אדלשטיין
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

יו״ר הכנסת יולי אדלשטיין התייחס הערב (שלישי) בטוויטר להצעה לבטל את פיזור הכנסת, וכתב: ״המשך תהליך הבחירות - הפרת אמונים כלפי אזרחי ישראל שמפסידים מיליארדים רק בגלל פסילות אישיות של ראשי מפלגות שונים. עשרות ח"כים מכל הסיעות פנו אלי למציאת פתרון לביטול פיזור הכנסת. מצאתי מתווה פרלמנטרי ויש אפשרות לבטל את הבחירות המיותרות בתולדות ישראל. חובתנו לאפשר לכנסת ה-21 להמשיך לתפקד״.

אדלשטיין גיבש תרחיש שמבחינתו אמור למנוע בחירות, באמצעות תהליך של ביטול פגרת הבחירות והעברת חוק שמבטל את פיזור הכנסת. כדי להעביר חוק כזה, צריך להשיג תמיכה של 80 חברי כנסת. אדלשטיין מתכוון, בגיבוי ראש הממשלה, לצאת בקריאה לכל ראשי מפלגות הכנסת להירתם למהלך ולהסכים לבטל את פיזור הכנסת.

אדלשטיין עצמו התייחס לדברים שפרסמה מפלגת כחול לבן, שטענה שמדובר בספין, ואמר לכאן חדשות: "אני בא בידיים נקיות. כוונותיי רציניות ואין פה שום ספין. לא אקדם שום מהלך לביטול הבחירות ללא הסכמה רחבה של לפחות 75 - 80 חברי כנסת. בחדרים סגורים, גם אנשי כחול לבן אומרים שהם לא רוצים בחירות".


שר התחבורה בצלאל סמוטריץ', הסתייג מהאפשרות לבטל את הבחירות ואמר: "בחירות חוזרות הן דבר רע למדינת ישראל. אבל ממשלה עם השמאל היא דבר רע הרבה יותר. היא מנוגדת לחלוטין לרצון הבוחר שבחר באופן מובהק ימין. לא מבין אנשי ימין שקוראים פתאום להקמת ממשלת שמאל".

גם מפלגת כחול לבן לא התלהבו, ואמרו: ״עוד ספין שנועד להשכיח מהציבור שנתניהו נכשל בהקמת ממשלה, העדיף את טובתו האישית וגרר במו ידיו מדינה שלמה לבחירות מיותרות. נתניהו מבין שהוא עומד להפסיד את הבחירות ומחפש עכשיו פתרונות קסם. אנחנו הולכים לבחירות ובני גנץ יהיה ראש הממשלה הבא של ישראל".

הפופולריים