ליברמן נגד נתניהו: "אין קשר בינו לבין הימין"

ליברמן נגד נתניהו: "אין קשר בינו לבין הימין"
יו"ר ישראל ביתנו תקף בריאיון לכאן רשת ב את ראש הממשלה ואמר כי הוא נכנע פעם אחר פעם לחמאס ועוזר להתעצמותו. לאיחוד מפלגות הימין קרא - חברות משיחיסטים. השר אקוניס: ליברמן הוא האדם היחיד בעולם המערבי שדרדר מדיה דמוקרטית לשתי מערכות בחירות בתוך שנה"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אביגדור ליברמן במסיבת עיתונאים בת"א, מרץ 2019
צילום: צילום: תומר נויברג, פלאש 90

יו"ר ישראל ביתנו, חבר הכנסת אביגדור ליברמן, שב ותוקף הבוקר (רביעי) את ראש הממשלה בנימין נתניהו ואומר כי אין קשר בינו ובין הימין. בריאיון לאריה גולן בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב, אמר  ליברמן כי "זהו אותו נתניהו שמשלם דמי פרוטקשן לחמאס, מפחד לפנות את חאן אל אחמר למרות שבג"ץ אישר את זה, הצביע בעד ההתנקות ומונע חוק עונש מוות למחבלים. מה בדיוק הקשר שלו לימין?".

ליברמן כינה את איחוד מפלגות הימין - חבורת משיחיסטים ששותקת שתיקת כבשים גם כשמדובר על תשלום דמי פרוטקשן לחמאס וגם שנתניהו מונע עונש מוות למחבלים. הוא ציין כי חייבים למקד את הוויכוח לא בשאלה מי יהיה ראש ממשלה אלא איזו ממשלה תהיה. "אנחנו רוצים ממשלה לאומית רחבה, אנחנו נמליץ על הממשלה, אני לא אתערב מי יהיה ראש הליכוד ואם תהיה רוטציה בתוך כחול לבן או לא. אני חושב שאפשר להקים ממשלה לאומית עם ליכוד ועם כחול לבן".

הוא הוסיף שכחול לבן חולמים כמו נתניהו על הקמת ממשלה צרה עם החרדים. "שמעתי אותם השבוע, את כולם, כולל עמיר פרץ, שגם הוא רוצה חרדים. אנחנו לא רוצים חרדים, אנחנו לא נשב בממשלה עם החרדים ועם המשיחיסטים, זו התחייבות פומבית, אנחנו רוצים ממשלה רחבה זה אינטרס לאומי, בלי חרדים ובלי משיחים".

על הדיווח בדבר ברית הגנה בין ישראל לארצות הברית אמר ליברמן כי כשזה מופיע בחודשיים שלפני הבחירות כך צריך להתייחס לזה, "לא במובן האסטרטגי אלא במובן האלקטוראלי". הוא ציין שישראל ניצבת מול אתגרים ענקיים, בתחום התקציב והגירעון. "רק לפני שבועיים וחצי העבירו קיצוץ רוחבי לטובת צה"ל, מיליארד שקל לצבא, שום דבר גרוש אחד עוד לא הגיע. מערכת הביטחון נמצאת בקריסה תקציבית. זה נושא שראש הממשלה מתחמק ממנו". הוא אמר שראש הממשלה נכנע פעם אחר פעם ועוזר להתעצמות של חמאס, בשעה שהוא מתקוטט על עניינים אישיים עם אהוד ברק ועוסק בגימיקים.

שר המדע והטכנולוגיה, אופיר אקוניס מהליכוד תקף בתוכנית את ליברמן ואמר כי הוא האדם היחיד בעולם המערבי שדרדר מדינה דמוקרטית לבחירות פעמיים בתוך שנה אחת "בזה מצטיין אביגדור ליברמן, לא בימניות שלו, לא בתפקידי השרות שהוא עשה, שאני לא זוכר שהוא הטביע חותם באחד מהם. הוא מצטיין בדבר אחד - הוא אומר לך שהוא דואג לטובת המדינה. ובכן, אם היה דואג לטובת המדינה מדוע לא מינף את הבטחתו לתמוך בהקמת ממשלה לאומית באפריל 2019? מדוע דרדר את מדינת ישראל לבחירות מיותרות בזבזניות? הוא דואג לתקציב הביטחון? הוא מדבר על תקציב, הוא מדבר על ועדת כספים? מדוע לא הגיעה בקשה לוועדת כספים כפי שהוא טוען? אולי כי בזמן הזה הממשלה שהוא היה אמור להיות חבר בה כפי שהבטיח לבוחריו כבר הייתה צריכה להעביר את תקציב 2020-2021 תקציב קבע".

אקוניס התייחס לסקר כאן חדשות ואמר כי מדובר בתמרור אזהרה לימין: "אנחנו חודשיים שלמים לפני הבחירות, הדברים עשויים להשתנות. אני בהחלט חושב שהסקר פרסמתם אתמול הוא תמרור אזהרה מהדהד אדום בוהק למצביעי הימין".


הפופולריים