יעלון: ברק עשוי להיכנס לממשלה עם נתניהו – אנחנו לא

יעלון: ברק יישב בממשלת נתניהו – אנחנו לא
שר הביטחון לשעבר בריאיון ל"השבוע" בכאן 11: לפיד יכול להיות ראש ממשלה מצוין. אנחנו ממשיכים לדבוק ברוטציה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
משה יעלון בריאיון ל"השבוע" בכאן 11
צילום:

חבר הכנסת משה יעלון מכחול לבן אמר היום (שישי) כי אינו מאמין לדברי אהוד ברק שלא יישב בממשלתו של בנימין נתניהו. לדבריו, "הוא עלול לרוץ אליה". בראיון עם ירון דקל בחדשות השבוע בכאן 11 אמר יעלון עוד כי כחול לבן דבקה ברוטציה וכי יאיר לפיד יכול להיות ראש ממשלה מצוין.

על הירידה בסקרים של כחול לבן: "מי שחשב שיש פה מפלגת אווירה טועה בגדול. נתניהו לא הצליח להרכיב ממשלה בבחירות האחרונות. הוא נכשל. מאז הוא ירד 9 מנדטים, אנחנו לא מסתכלים על הגימיקים והשטיקים למיניהם. אנחנו באנו עם תוכנית - למה? כי אכפת לנו. נתניהו דואג לעצמו - אנחנו באים לדאוג לאזרחים. אנשי מפרץ חיפה לא משעממים אותנו, אנשי עוטף עזה לא משעממים אותנו. אנחנו באים לתת תקווה".

בהמשך טען שר הביטחון לשעבר כי הבחירות האלה הן, בין היתר, על הכשלים החברתיים: "כשהיה דוח חמור על התחבורה - הוא רואה מחלפים, אנחנו רואים פקקים - אנחנו מתעסקים עם תוכניות. מה עושים עם מפרץ חיפה, מה עושים עם עוטף עזה - אנחנו אנשים רציניים".

על היועץ האסטרטגי החדש של כחול לבן, שהיה גם חלק מקמפיין הבחירות של הילרי קלינטון, אמר: "אנחנו בחרנו איש שאותנו מעניינת המומחיות שלו ולא הדעות שלו".

על הניסיון של אהוד ברק לאחד את גוש המרכז־שמאל אמר: "ברק לא יקבע מי יהיה ראש הממשלה. שייאחד את מפלגות השמאל, זה לא מעניין אותנו". נוסף על כך אמר כי לציבור נמאס מנתניהו משום שהוא מבין, לטענתו, שהוא הלך לבחירות רק כדי "להציל את עורו". עוד אמר: "נתניהו הפך להיות עיקר הבעיה ולכן אנחנו לא נכנסים לקואליציה בראשותו".

על השותפות החרדיות אמר: "במידה ואנחנו מרכיבים ממשלה, החרדים ימצאו את הדרך להיכנס לממשלה בראשותנו. אנחנו המרכז הרציונאלי השפוי". כמו כן, התייחס יעלון לריאיון שקיים אתמול יו"ר כחול לבן בני גנץ לכאן רשת ב, שטען בו כי הוא מוכן  לצאת לסבב לחימה נוסף בעזה אם הדבר נדרש: "אני לא בטוח שצריך. המצב הנוכחי, כשחמאס מבין שאצלנו בחירות ונתניהו לא מוכן להנחית מכה. את זה צריך לשנות".

הפופולריים