פגישת בנט ושקד הסתיימה ללא הסכם

פגישת בנט ושקד הסתיימה ללא הסכם
בסופה של הפגישה שארכה למעלה מ-3 שעות, לא הושג סיכום סופי בשאלה האם יחתרו לריצה נפרדת מאיחוד הימין או שיתמודדו ברשימה אחת • סמוטריץ': "הם לא למדו את הלקח"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בנט ושקד
צילום: צילום: פלאש 90

הניסיונות לאיחוד בגוש הימין: פגישתם של יו"ר הימין החדש נפתלי בנט ושרת המשפטים לשעבר איילת שקד ארכה יותר משלוש שעות, אך הסתיימה הלילה (שבת) בלי שהושג סיכום סופי בשאלה האם השניים יחתרו לריצה נפרדת מאיחוד הימין או שיתמודדו ברשימה אחת.

הירשמו לפוליטי-כאן, ערוץ הטלגרם של כאן חדשות לבחירות - כל העדכונים והפרשנויות


גורם המעורב בפרטי הפגישה אמר כי בנט דחק בשקד ללכת בכיוון של ימין ליברלי הכולל את מצביעי ימין חדש, פייגלין, כחלון ומאוכזבי נתניהו. בנט משוכנע כי ציבור זה עשוי להביא להם שישה עד שבעה מושבים בכנסת הבאה. שקד, מצידה, דרשה מבנט להתאחד עם הבית היהודי והאיחוד הלאומי והביעה חשש שגם הפעם, בהתמודדות של מפלגת הימין חדש, הם לא יעברו את אחוז החסימה.

סמוטריץ': "הפעם כבר לא יסלחו להם על הפלת ממשלת הימין"

השבוע דווח בכאן חדשות כי יו"ר האיחוד הלאומי השר בצלאל סמוטריץ' הציע לאיילת שקד לחבור לאיחוד מפלגות הימין דרך מפלגת אח"י, בה השתמש אלי בן דהן כדי לרוץ ברשימת הליכוד בבחירות האחרונות. בין השאר, המהלך של סמוטריץ' נועד לדחוק את בנט אל מחוץ לאיחוד.

מוקדם יותר הערב תקף סמוטריץ' את בנט ושקד ואמר כי נראה שהשניים לא למדו את הלקח. "טעינו כנראה בסלחנות שגילינו ליצר ההרפתקנות המסוכן שלהם. צריך לומר בצורה ברורה: אם הם יחזרו שוב בחוסר אחריות על הטעות שתפצל את הימין, הם יישאו באחריות לתוצאותיה. הפעם כבר לא יסלחו להם על הפלת ממשלת הימין והקמת ממשלת שמאל בגלל מניעים אישיים.

בתגובה לפרסום נמסר ממפלגת אח"י כי "כל מי שמעוניין לחבור למפלגה ולקחת בה חלק בבחירות לכנסת ה-22 מוזמן לפנות להנהלתה. כבוד השר בצלאל סמוטריץ' או כל אחד אחר אינו מוסמך להציע בשם אח"י שום הצעה. משא ומתן והצעות כאלו ואחרות לא יתנהלו בערוצי החדשות ובמהדורות אלא מול הנהלת אח"י בלבד".

הפופולריים