סקר הציונים הגדול: מה אתם חושבים על בכירי המדינה?

סקר הציונים: מה אתם חושבים על בכירי המדינה?

56% מהציבור מרוצים מתפקודו של הנשיא הרצוג, רק 34% שבעי רצון מהמפכ"ל שבתאי
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
סקר כאן חדשות
צילום: צילום: אוליבייה פיטוסי, אבשלום ששוני, מאיר וקנין, פלאש 90; דובר צה"ל

מה אתם חושבים על בכירי המדינה? בסקר שערך מכון קנטאר בהנהלת דודי חסיד עבור חדשות שישי שאלנו איך אתם מעריכים את תפקודם בחודשים האחרונים.

בסקר, שפורסם הערב (שישי), עלה כי בקרב כלל הציבור זוכה הנשיא יצחק הרצוג לשיעור שביעות הרצון הרחב ביותר מבין כל בעלי התפקידים שנבדקו - 56% מהציבור מרוצים מתפקודו של הרצוג. גם בקרב מצביעי הקואליציה נהנה הנשיא מציון חיובי של 54% מהמשיבים. ואילו מבין מצביעי האופוזיציה 69% שבעי רצון מתפקודו של הרצוג.

40% מקרב כלל הציבור מרוצים מתפקודה של נשיאת בית המשפט העליון אסתר חיות. הצניחה מגיעה כשבודקים את דעתם של מצביעי הקואליציה - רק 20% שבעי רצון מתפקודה של נשיאת בית המשפט העליון. בקרב מצביעי האופוזיציה מתקבלת תמונת ראי, 66% מתומכי האופוזיציה מרוצים מתפקודה של חיות.

שביעות הרצון  מרמטכ"ל הרצי הלוי, נכון לימים שלפני תחילת מבצע "מגן וחץ": מקרב כלל הציבור 53% מרוצים מתפקודו - זה גם שיעור התמיכה בהלוי בקרב מצביעי הקואליציה. מהצד השני, כמעט שני שלישים ממצביעי האופוזיציה מרוצים מתפקודו של הלוי.

מפכ"ל המשטרה יעקב שבתאי זוכה לציונים נמוכים על תפקודו. רק 34% בקרב הציבור הכללי מרוצים מהמפכ"ל - 37% מקרב מצביעי הקואליציה, ו-41% מקרב מצביעי האופוזיציה סבורים ששבתאי מתפקד טוב.

האחרונה בסקר הציונים היא היועצת המשפטית לממשלה גלי בהרב מיארה, שגם זוכה לשביעות רצון נמוכה בציבור. רק 36% מכלל המשיבים סבורים שהיועצת מתפקדת טוב, דבר שנותן ביטוי לפילוג בציבור בנוגע לעניינים המשפטיים. רק 18% ממצביעי הקואליציה סבורים שבהרב מיארה מתפקדת היטב, בעוד בקרב מצביעי האופוזיציה היא זוכה לשביעות רצון  של 61% מהמשיבים.

552 גברים ונשים בגילי 18 ומעלה השתתפו בסקר, שנערך אינטרנטית, כולל במגזר הערבי. המועד שבו נערך הסקר - 3 במאי. 2,982 אנשים התבקשו לענות, טעות הדגימה - כ-4.2%.

הפופולריים