ההקלטות שחושפות: הבלאגן במשרד התחבורה

ההקלטות שחושפות: הבלאגן במשרד התחבורה
עזיבה של בכירים, המינוי הפוליטי שמקבל את ההחלטות ומדיניות שלא מורגשת בשטח - כך מתנהל אחד ממשרדי הממשלה החשובים במדינה תחת השרה מירי רגב
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מירי רגב
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

חילופי השלטון במשרד התחבורה לא עוברים חלק. במהדורת הערב (רביעי) של כאן חדשות דווח כי בחודשים האחרונים, תחת הנהגתה של השרה מירי רגב, התרחשו שורת עזיבות של בכירים במשרד ובגופים שעובדים איתו באופן שוטף. 

בין העוזבים אפשר למצוא את מנהל הרשות הארצית לתחבורה ציבורית, ראש מנהל תשתיות, מנהל אגף רכבות, היועצת המשפטית של המטרו, מנכ"ל רשות שדות התעופה ורכז התחבורה באגף התקציבים באוצר. 

בהקלטות שנחשפו נשמע עובד במשרד אומר: "הפוליטיקה הפכה להיות אג'נדה, והפקידות היא האויב של המערכת".  עובד נוסף אמר: "המנכ"ל הוא למעשה אחד הסמנכ"לים שלא הודח. בפועל מי שממלא את התפקיד הוא משה בן זקן".

בן זקן, פעיל ליכוד ומי שהיה ראש המטה של רגב בקדנציה הקודמת, נבחר על ידה להתמנות לתפקיד - אך הוועדה למינוי בכירים פסלה את מועמדותו, בטענה שאינו כשיר. השרה בתגובה מינתה אותו לממלא מקום המשנה למנכ"ל. בפועל, לפי בכירים במשרד, מקבלים את ההחלטות הוא ורגב.

אתמול הודיעה רגב כי ניהול פרויקט המטרו בגוש דן יעבור מחברת נת"ע לחברה אחרת. את ההחלטה פרסמה השרה לאחר סיור ודיון עם חברת נת"ע ואנשי מקצוע במשרדה, והבהירה: "כמו שאמרתי בעבר, יהיו נגזרות ומשמעויות לחברות שלא עומדות ביעדים שלהן, בוודאי כשמדובר ביעדים שהן עצמן מציבות. כך היה במקרה יפה נוף וכך גם יהיה בעתיד".

בנוסף, רגב תתעדף הקמה של שדה תעופה ברמת דוד שבעמק יזרעאל על פני זה שבנבטים שבדרום, שהקמתו תדחה. זאת לאחר שהתנגדה לכך גם בקדנציה הנוכחית וגם בקודמת. במשרד התחבורה אישרו בתחילת השבוע את הפרטים, ומסרו כי החלטות השרה יובאו בפני ראש הממשלה בנימין נתניהו כבר ביום ראשון הקרוב.

הפופולריים