פוגל: "לנתניהו אין את האומץ לתת לצה"ל את ההנחיות לנצח"

פוגל: "לרה"מ אין אומץ לתת לצה"ל הנחיות לנצח"

בעוצמה יהודית מחריפים את המתקפה על נתניהו אבל רחוקים מלהפיל את הממשלה • פוגל לכאן רשת ב: "לא מצליחים להשפיע ולקדם את החזון שלנו - נתניהו מונע מאיתנו"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel

חדשות הערב - שידור חי

 

יו"ר הוועדה לביטחון לאומי, חבר הכנסת, צביקה פוגל תקף היום (רביעי) את ראש הממשלה בנימין נתניהו ואמר כי אין לו אומץ לתת לצה"ל הנחיות לנצח. "לראש הממשלה אין את האומץ לתת לצה"ל את ההנחיות לנצח", אמר בריאיון לרן בנימיני ויגאל גואטה בתוכניתם בכאן רשת ב.

עוד הסביר חבר הכנסת כי סיעתו "יותר מדי מוותרים ולא יוזמים. ניסינו לשנות את המדיניות ולא הצלחנו. הגיעו מים עד נפש. לא נצביע נגד הממשלה, אבל גם לא איתה. אני מאמין שאנחנו יכולים לשנות את המדיניות".

הריאיון המלא | האזינו

על התהיות האם המשבר בין השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר, לנתניהו, יוביל להפלת הממשלה, הגיב פוגל כי "נכון לרגע זה לא אעשה שום דבר כדי להפיל את הממשלה, אבל אני לא אצביע אוטומטית. אנחנו חוט השדרה האידיאולוגי של הקואליציה ואנחנו לא מצליחים להשפיע ולקדם את החזון שאיתו באנו - רה"מ מונע מאיתנו".

"מחזיקים פה מדינה שלמה תחת איום, אנחנו שבויים של החמאס והג'יהאד האסלאמי. אנחנו ממשיכים לא לקיים את הצעדים שאמורים להביא להרתעה והכרעת החמאס. לנתניהו אין את האומץ לתת לצה"ל את ההנחיות לנצח", סיפר יו"ר הוועדה לביטחון לאומי פוגל.

הדרישות של בן גביר כדי לחזור ולהצביע עם הקואליציה מתמקדות כרגע באחד משניים - הכרזה נתניהו על סיום מדיניות ההכלה מול עזה וחזרה למדיניות החיסולים של ראשי ארגוני הטרור. או לחילופין, פינוי או הכנה לפינוי של חאן אל-אחמר. בסביבת השר מודים שגם אקט משמעותי אחר של משילות יכול לעבוד, אבל זה צריך להיות בסדר גודל דומה לשתי החלופות.

מוקדם היום, לאחר ביקורת שהושמעה מצד יו"ר עוצמה יהודית בן גביר, בליכוד תקפו את השר ואת סיעתו. בהודעה שיצאה מטעם הליכוד נמסר: "ראש הממשלה, שר הביטחון, צה"ל וגורמי הביטחון הם שמנהלים את האירועים הביטחוניים הרגישים והמורכבים שעימם מדינת ישראל מתמודדת. ראש הממשלה הוא שמחליט מיהם הגורמים הרלוונטיים בדיונים. אם הדבר אינו מקובל על השר בן גביר הוא אינו חייב להישאר בממשלה".

הפופולריים