הצרות של נתניהו: בן גביר וסמוטריץ' בנתק והתקציב סכנה

הצרות של נתניהו: בן גביר וסמוטריץ' בנתק והתקציב סכנה

שני השרים לא מדברים כבר כמה ימים, ברקע דרישת בן גביר להעלות את תקציב משרד הנגב והגליל. בן גביר לנתניהו: "בזמנו אמרתי לך שסמוטריץ' יעשה לי בעיות כשמינית אותו לשר אוצר ואמרת לי שתהיה שם בשבילי. דורש לוסרלאוף את מה שהמשרד של סטרוק קיבל"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בנימין נתניהו
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

בשבוע הבא יחלו ההצבעות על תקציב המדינה בכנסת, כשברקע מתיחות גדולה בתוך הקואליציה. בחדשות שישי פורסם אתמול (שישי) שהשרים בצלאל סמוטריץ' ואיתמר בן גביר בנתק ולא משוחחים ביומיים האחרונים. זאת בשל הכעס של יו"ר עוצמה יהודית על שר האוצר ודרישתו להעלות את התקציב של משרד הנגב והגליל - שבראשו עומד השר יצחק וסרלאוף, חבר עוצמה יהודית. 

בן גביר אמר לראש הממשלה בנימין נתניהו באחת משתי פגישותיהם השבוע: "בזמנו אמרתי לך שסמוטריץ' יעשה לי בעיות, כשמינית אותו לשר אוצר ואמרת לי שתהיה שם בשבילי. איך אתה לא מגבה אותי? תן לי מה שהמשרד למשימות והתיישבות של סמוטריץ' מקבל". אמש, כשנפגשו במרכז הרב, כינה נתניהו את בן גביר "שובב", והאחרון נזף בו על הכינוי.

בסביבת יו"ר עוצמה יהודית טוענים שסמוטריץ' נבחר בין היתר בזכות קולות הפריפריה, וכעת מקפח אותם ודואג רק למגזר שלו. הדבר מצטרף לאכזבתו של בן גביר מהיעדר הגיבוי של סמוטריץ' בעניין הסיכולים הממוקדים בעזה.

נכון לסוף השבוע הזה, בעוצמה יהודית דורשים מנתניהו להכריח את סמוטריץ' להעביר עוד מאות מיליונים למשרד הנגב והגליל. בתוך עוצמה יהודית יש שדורשים לפחות 800-700 מיליון, בעוד שאחרים טוענים ש-350 מיליון יספיקו. בכל מקרה, מדובר בסכומים לא מבוטלים.

הפופולריים