ליברמן: הייתי מוכן לשלם לחרדים הרבה כסף

ליברמן: הייתי מוכן לשלם לחרדים הרבה כסף

חשיפת כאן חדשות | יו"ר ישראל ביתנו לכאן רשת ב: "נתניהו אמר להם שיקבלו אותו כסף בלי לימודי ליב"ה"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אביגדור ליברמן נפתלי בנט ויאיר לפיד במסיבת עיתונאים בנוב' 2021
צילום: אוהד צויגנברג, פלאש 90

ההצעה הסודית של ממשלת בנט-לפיד לחרדים: יו"ר ישראל ביתנו, חבר הכנסת אביגדור ליברמן, אמר היום (ראשון) כי בתקופתו במשרד האוצר הוא היה מוכן לשלם לחרדים הרבה כסף תמורת לימודי ליב"ה. בריאיון לאריה גולן בתוכנית הבוקר הזה בכאן רשת ב הסביר ליברמן כי "נתניהו אמר להם שהוא ייתן להם אותו כסף בלי לימודים".

מסמך שפרסם כתב כאן חדשות מיכאל שמש בשבוע שעבר בחדשות הערב בכאן 11 גילה שנפתלי בנט, אביגדור ליברמן ויאיר לפיד הציעו יותר ממיליארד שקלים לחרדים. ההצעה כללה מאות מיליונים למוסדות פטור, לשיעורי תורה ונושאי יהדות. הכסף היה מועבר אם חברי הכנסת מאיר פרוש וישראל אייכלר היו מצביעים בעד התקציב. 

 

 

המסמך שנחשף הוא מסמך רשמי שהוכן באגף התקציבים של משרד האוצר, והוא הגיע לשלב של הודעה לחברי הכנסת - שאם הייתה נמסרת הייתה מהווה דרמה של ממש. וכך היו אמורים להודיע כשעה לפני העברת התקציב: "בטרם אישור חוקי התקציב האמורים לקריאה שנייה ושלישית, אבקש לעדכן כי לפני מספר שעות הושג סיכום בעל פה עם חברי כנסת על אופן ההצבעה על התקציב". 

פרוש ואייכלר ניהלו משא ומתן בנושא עם גורמים בקואליציה באותה התקופה. המהלך נועד "לתקוע אצבע בעין" של נתניהו ולהראות לו שחברים בקואליציה שלו מוכנים לתמוך בממשלת בנט-לפיד. 

מלשכת לפיד נמסר: "אנחנו לא מכירים אף מסמך כזה, וככל הידוע לנו לא הייתה שום סגירה עם המפלגות החרדיות על תמיכה בתקציב תמורת תקציבים". 

ליברמן הכחיש את הידיעה: "שר האוצר לשעבר אישר להעביר תקציבים ייחודיים אך ורק לתוכניות שישלבו את החרדים בשוק העבודה. השר לשעבר התנגד לכניסת עסקני ש"ס ויהדות התורה לממשלה".

 

 

 

הפופולריים