יו"ר ארגון המורים: "אני יכול רק לרחם על קיש"

יו"ר ארגון המורים: "אני יכול רק לרחם על קיש"
רן ארז ושר החינוך החליפו היום האשמות ברקע מאבק המורים לשדרוג בשכר | האזינו לריאיון בכאן רשת ב
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
רן ארז, עם לוגו, בחצי היום
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

יו"ר ארגון המורים רן ארז השיב היום (שני) לשר החינוך יואב קיש לאחר שזה תקף אותו. "אני יכול רק לרחם עליו, לא אכפת לו, מרחם עליו כי הוא מנתק מגע מארגון המורים שמייצג את המוסדות העל-יסודיים", אמר ארז בריאיון לדקלה אהרן שפרן בתוכנית בחצי היום בכאן רשת ב. "במקום לעזור, הוא יושב בטריבונה ומדבר עם התקשורת".

הריאיון המלא | האזינו

ארז הסביר כי "רק בשנה הזו האינפלציה אכלה והפחיתה את שכר המורים ב-4%". לדבריו, "הם רוצים מאיתנו הסכם לחמש שנים, שהמורים יקבלו בין 3-2%, כשרק בשנה ראשונה יש שחיקה של 5% וזו הפחתה ריאלית של השכר. זה לא יהיה". על הפגיעה בתלמידים אמר ארז: "אין לנו ברירה, אם היינו יכולים לסגור את נתב"ג היו עונים לנו תוך יום, אבל בגלל שלא מתייחסים לתלמידים - לא האוצר ולא החינוך - אז התלמידים סובלים".

יו"ר ארגון המורים שלח הבוקר מכתב לשר החינוך קיש וטען כי השר אלים ומאיים עליו. "בין אם תממש את איומיך עליי, 'תצא עליי' אישית, ובין אם לאו - אנחנו חדורי מטרה לשפר את שכר המורים". קיש צייץ בתגובה: "תוכל לטעון כלפיי הרבה דברים, 'מאיים ואלים' זה פחות אני".

ארז תקף בחריפות את שר החינוך כשהשתמש, לדבריו, במילות השר: "ליתר דיוק וכדבריך עכשיו - 'תדע שאם לא תבטל את ההודעה לגבי פולין אני אצא עליך'". יו"ר ארגון המורים הצהיר כי קיש הודיע שיבקש משר האוצר בצלאל סמוטריץ' להתייחס למענות הארגון ברצינות, אך לדברי ארז, "שר החינוך בישראל בחר להתבטא בשיח מאיים ואלים".

השר קיש המשיך כי ארז הפך לגורם שפגע בהתקדמות מערכת החינוך ואמר: "הריני להודיעך, כפי שהודעתי לך בשיחותינו - הנה, אני 'יוצא עליך'. מציע שתתחיל לפעול לטובת המערכת". השר הסביר כי בפני יו"ר ארגון המורים הונחו שתי הצעות לשיפור שכר המורים ויש מקום לקיים משא ומתן. על עמדת ארז אמר קיש: "לא ייתכן שאתה תקוע בהצעתך הראשונית ולא מוכן לשום פשרה שיש בה הישגים משמעותיים למורים".

קודם לכן, ארגון המורים הודיע שמחר תתקיים שביתה בכיתות י' בארץ בגלל "הסחבת בה נוקט האוצר במשא ומתן על ההסכם החדש". לטענתו, "עתיד החינוך העל-יסודי בסכנה. הגיעו מים עד נפש משעות של דיונים שלא מתקיימים בתום לב".

ההחלטה על השביתה החוזרת מגיעה לאחר שאתמול, ובמהלך השבועיים האחרונים, בית הדין לעבודה החריף את העיצומים במאבק והוציא צווי מניעה למורים השובתים בתיכונים. לפי ההערכות, יש סיכויים גדולים שהמדינה תפנה שוב לבית הדין לעבודה, נוכח איומי השביתה.

הפופולריים