הושג הסכם עם עוצמה יהודית: 250 מיליון שקלים יתווספו למשרד הנגב והגליל

סוף למשבר: 250 מיליון שקלים יתווספו למשרד הנגב והגליל

המקור התקציבי יהיה מתוך עודפי התקציב של כל משרדי הממשלה לשנת 2023 | כל הפרטים
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בן גביר ונתניהו בכנסת
צילום: אוליבייה פיטוסי, פלאש 90

יום לפני ההצבעה על התקציב, המשבר מול עוצמה יהודית הגיע לסופו. השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר וראש הממשלה בנימין נתניהו סיכמו הערב (שני) כי ב-2024 יתווספו לתקציב משרד הנגב והגליל 250 מיליון שקלים. המקור יהיה מתוך עודפי התקציב של כל משרדי הממשלה לשנת 2023.

ההסכם בין נתניהו לעוצמה יהודית

נתניהו ובן גביר הודיעו על ההסכם בתום פגישה בה דנו בדרישה נוספת מצד השר לביטחון לאומי - להיות שותף בהחלטות הביטחוניות החשובות, גם כאלו שאינן קשורות לעניינים משטרתיים. כפי שדווח בחדשות הערב בכאן 11, נתניהו התנגד לנוכחות בן גביר בפורומים הביטחוניים הרגישים ביותר.

השר לביטחון לאומי מסר לאחר ההודעה על ההסכם: "תוספת התקציב היא בשורה חשובה לתושבי הנגב ולגליל, תוספת שתאפשר לחבר בין תושבי הנגב והגליל למרכז ולצמצם את הפערים - כפי שהתחייבנו בבחירות. אמרנו וחזרנו ואמרנו שלא ניתן להפלות את תושבי הנגב והגליל ואני שמח שהתעקשנו על העקרונות הללו".

שר הנגב והגליל יצחק וסרלאוף מסר: "יום חשוב לנגב ולגליל. תוספת התקציב תאפשר לנו להוסיף תכניות רבות ומגוונות למען תושבי הנגב והגליל, וכפי שהבטחנו, פיתוח הנגב והגליל הוא בראש סדר העדיפויות שלנו".

הסכת עוד יום | האזינו

 

על רקע משבר תוספת התקציב: עימות ביהדות התורה

המשבר מול עוצמה יהודית היה המשבר האחרון שנשאר לנתניהו לפתור לפני אישור התקציב, לאחר שהיום הגיע להסכמה עם אגודת ישראל בנושא התוספת התקציבית שדרשה הסיעה. ההסכמה מגיעה לאחר שבימים האחרונים בדגל התורה העבירו מסרים מאיימים לאגודת ישראל, לפיהם אם לא תסיים את המשבר - השותפות של הסיעות ביהדות התורה בסימן שאלה.

בבחירות האחרונות דגל התורה כמעט החליטה לרוץ לבד בעקבות ההתנהלות העצמאית של אגודת ישראל בכמה נושאים. בממשלה הנוכחית הסיעה ממשיכה בהתנהלות זאת והנושא עלה לבתי הרבנים, יחד עם סוגיית האיומים לפרוש ממהממשלה בעקבות התקציב. העימות בין שתי הסיעות הוא אחד מהגורמים שהשפיעו על אגודת ישראל, שלמרות החגיגות על כך שהשיגה את התקציב, בפועל מדובר בפחות מחצי מהתוספת שדרשו במקור.

גורם באגודת ישראל מסר בתגובה: "באמת כולם התפלאו לאן נעלם גפני בדאגה לאברכים, והיום שמענו כולנו שהיה שקוע ועסוק בבגדיה של נועה קירל".

 

הפופולריים