הממונה הקודמת: "תמיד היו תלונות וביקורת על התפקיד הזה"

הממונה הקודמת: "תמיד היו תלונות וביקורת על התפקיד הזה"

מיכל הלפרין, שהייתה הממונה על התחרות: "אם הממשלה לא מרוצה ממיכל כהן, היא יכולה להחליף אותה בתום תפקידה"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ניר ברקת
צילום: אוליבייה פיטוסי, פלאש 90

ניסיונו של שר הכלכלה ניר ברקת להדיח את הממונה על התחרות, מיכל כהן: עורכת הדין מיכל הלפרין, שהייתה הממונה הקודמת על התחרות, אמרה הבוקר (שלישי) בריאיון לכאן רשת ב כי לשר ברקת אין סמכות לפטר את כהן וכי המהלך שהוא מוביל חותר תחת עצם קיומה של רשות התחרות כגוף אכיפה עצמאי ומקצועי, שלא תלוי בגחמות פוליטיות. הלפרין טענה בתוכנית "קלמן ליברמן" כי במקום להתמודד עם יוקר המחיה, הממשלה מטילה את האשמה על הממונה על התחרות. "היא נבחרה לשש שנים, ואם הממשלה לא מרוצה ממנה, היא יכולה להחליף אותה בתום תפקידה", אמרה הלפרין. לדבריה, "תמיד היו תלונות וביקורת על התפקיד הזה".

האזינו לריאיון עם מיכל הלפרין:

אתמול דווח כי השר ברקת שוחח עם הממונה על התחרות והבהיר לה שאם תסרב להתפטר, הוא יבקש מוועדת המינויים בנציבות שירות המדינה לאשר את פיטוריה. לדבריו, הרשות סובלת מתת-תפקוד חמור והמהלך מגיע בשל "היעדר שיפור בביצועי הרשות סביב המדיניות הרצויה והיעדר אימוץ של מדיניות השר הממונה". הוא הוסיף כי המהלך מגיע בשל "הכשלים בתפקוד, חוסר האמון העמוק שנוצר בין השניים וחוסר היכולת להמשיך לעבוד בצורה כזו, כשהפערים המקצועיים הם רבים וראש הרשות מסרבת לאמץ ולממש את מדיניות השר".

הממונה מצדה הבהירה כי היא ממשיכה בעבודתה כרגיל. "רשות תחרות עצמאית שאינה כפופה לשיקולים פוליטיים וללחצים של בעלי ההון חיונית לשם שמירה על התחרות החופשית בישראל", כתבה כהן במכתב פנימי שהפיצה בקרב העובדים.

הפופולריים