דוד ביטן: תקציב המדינה לא נלחם ביוקר המחייה

דוד ביטן: תקציב המדינה לא נלחם ביוקר המחייה

יו"ר ועדת הכלכלה אמר לכאן רשת ב שהוא אינו מרוצה מחלוקת הכספים הקואליציוניים שהגיעו לליכוד: "מו"מ כושל ורואים את זה היום" • עתירות ראשונות נגד התקציב הוגשו לבג"ץ
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
דוד ביטן
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

יו"ר ועדת הכלכלה דוד ביטן הביע חוסר סיפוק מתקציב המדינה בטענה ש"אין מספקים דברים שנלחמים ביוקר המחייה" אך יחד עם זאת ציין כי העברת התקציב הייתה תנאי הכרחי ליציבות וכי העברתו היא הישג לקואליציה. את הדברים אמר חבר הכנסת מהליכוד הבוקר (חמישי) ליערה שפירא בתוכנית הבוקר הזה בכאן רשת ב. 

ביטן הוסיף כי בנוגע לחלוקת הכספים הקואליציוניים, ניהל הליכוד "מו"מ כושל" וזאת לעומת שאר המפלגות שקיבלו 14 מיליארד שקלים. בנושא השיחות בבית הנשיא על הרפורמה במערכת המשפט אמר: "ראש הממשלה לא ילך באופן ששר המשפטים רוצה – זה כבר בטוח. אם השמאל יעזוב את המו"מ זה יחליש את הקולות בליכוד שרוצים פשרה".

האזינו לריאיון עם ח"כ דוד ביטן | הבוקר הזה

נציגת יש עתיד לשיחות בבית הנשיא, קארין אלהרר, אמרה על ההתבטאות של ראש הממשלה בנימין נתניהו בנוגע להעברת הרפורמה: "לא נבהלנו. נתניהו היה קצת שיכור כוח ושכח את המגבלות. היינו עדים למחאה משמעותית ועבודת אופוזיציה. הוא לא יכול לעשות הכול – גם לא עם 64 מנדטים".

האזינו לריאיון עם ח"כ קארין אלהרר | הבוקר הזה

עתירות ראשונות נגד תקציב המדינה

עתירות ראשונות הוגשו אתמול (רביעי) נגד תקציב המדינה, אולם ההערכה היא שבג"ץ לא יתערב בחוק היסוד עצמו, במיוחד לאור ההוראות הסבוכות בתקציב הנוכחי. ההערכה היא שעתירות נוספות צפויות להיות מוגשות בעילות שבהן סביר שבג"ץ לכל הפחות ידון – טענות לפגיעה בעיקרון השוויון וחוסר מידתיות.

מדובר בסוגיה משפטית סבוכה, שחלקה מוגן בחוק, אולם הטענה היא שיש פגיעה בעיקרון של חלוקה שוויונית וכמו כן חוסר מידתיות וסבירות- פגיעה למעלה מן הצורך הסביר במשק ובדרך שאינה מידתית על מנת לשפר מצב כלכלי של קבוצה מסוימת. בית המשפט נזהר מאד מביקורת שיפוטית בעניינים דומים, תקדים בודד נרשם גם הוא בנוגע לתשלום לאברכים, אך הפעם ידרש לכך שוב.

הפופולריים