הממשלה אישרה את המינוי של אבי מעוז לסגן שר במשרד ראש הממשלה

הממשלה אישרה את המינוי של אבי מעוז לסגן שר במשרד רה"מ
בישיבת הממשלה היום יאושרו יעדי התקצוב לרשות לזהות לאומית, שיכללו מערכת שקיפות להורים על התכנים החיצונים הנלמדים בבתי הספר. הדברים עוררו סערה ושר החינוך קיש הבהיר: "כל הסמכויות היו ונשארו בידי משרד החינוך בלבד"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
יו"ר נעם אבי מעוז בכנסת
צילום: צילום: אוליבייה פיטוסי, פלאש 90

בישיבת הממשלה היום (ראשון) הממשלה אישרה את מינויו של אבי מעוז לסגן שר במשרד ראש הממשלה, ואושרה ההצעה לתקצב ברשות לזהות יהודית, שבסמכות יו"ר נעם אבי מעוז, מערכת שקיפות להורים על התכנים החיצונים הנלמדים בבתי הספר. המהלך עורר סערה ושר החינוך יואב קיש הבהיר בטוויטר: "אין כל שינוי במדיניות ובתוכניות העשרה של המשרד. כל הסמכויות היו ונשארו בידי משרד החינוך בלבד".

לפי ההצעה שתעלה לדיון, פורטו ייעודי התקציב לרשות לזהות לאומית יהודית. הסעיף הראשון כולל, "חיזוק הזהות הלאומית היהודית באמצעות פרויקטים שונים, לרבות מחקרים, תמיכות, מלגות, מיזמים משותפים ופעולות בקרב ציבורים שונים ובכלל זאת לבני נוער ולמבוגרים, לבעלי רכים מיוחדים ואוכלוסיות נוספות". 

הסעיף השני, שעורר את הסערה, כולל: "פיתוח והקמה של מערכת שקיפות להורים לגבי התוכניות החיצוניות הנלמדות בבתי ספר, פרסומה והנגשתה לכלל הציבור, ובלבד שהדבר לא יפגע בסמכות מסמכויות משרד החינוך. מובהר בזאת כי מערכת זו תפותח על ידי הרשות ותהיה מערכת נפרדת מזו של משרד החינוך, וכי ככל שיתבקש מידע ממשרד החינוך זה יועבר על פי שיקול דעתו של משרד החינוך". 

הסעיפים הנוספים כוללים סיוע ותמיכה במוסדות החינוך בתחום הזהות הלאומית יהודית בתיאום עם שר החינוך. בנוסף ל"פרסום לציבור הרחב בנושאי העמקת הזהות הלאומית יהודית וחיזוקה. 

שרת החינוך לשעבר ונשיאת מכללת בית ברל פרופ' יולי תמיר הגיבה לתוכנית ומסרה כי "המהלך יחשוף את ילדי ישראל לשטיפת מוח קיצונית, גזענית והומופובית. חזרתו של יו"ר נעם למעמד המפקח על תכני החינוך של מערכת החינוך הממלכתי חושף את ילדי ישראל לשטיפת מוח קיצונית, גזענית, הומופובית, ואנטי- דמוקרטית. כל הורה צריך לקום בבוקר מודאג ולבחון מה לומדים ילדיו בבית ספר. חלק משמעותי במאבק נגד הדיקטטורה הרעיונית והקצנת החברה הישראלית". 

ח"כ מיקי לוי צייץ בתגובה להבהרתו של השר קיש בנוגע לתוכנית כי "כלל זהב: כשצריך להבהיר זה אומר שיש בעיה. מדוע אבי מעוז מקבל כלים ותקציבים להסית, להמציא קונספירציות ולפעול נגד תוכניות שמשרד החינוך אישר?". 

הפופולריים