תיעוד: ח"כ רוטמן מאבד את הסבלנות - וחוטף בכוח מגפון למפגינה בניו יורק

תיעוד: ח"כ רוטמן חוטף בכוח מגפון למפגינה בניו יורק

מפגינים חיכו לחבר הכנסת וליוו אותו עד למלון, תלונה נגדו הוגשה במשטרה ניו יורק • מהמפגינים נמסר: "מנהטן היא לא חדרה, אנחנו יכולים להגיד לו בפרצוף מה שאנחנו רוצים ואף שוטר לא יעצור אותנו על מימוש חופש ביטוי בסיסי"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
רוטמן חוטף מגפון מפגינה ניו יורק
צילום: צילום מסך

יו"ר ועדת החוקה, חבר הכנסת שמחה רוטמן, תועד חוטף בכוח למפגינה את המגפון בזמן שצעד למלון שלו בניו יורק. כמה מפגינים המתינו לרוטמן לאחר פגישת עבודה, וליוו אותו ברגל למלונו. המפגינה הגישה תלונה נגד רוטמן במשטרת ניו יורק. שני גרנות-לובטון, שארגנה את ההפגנות בניו יורק, מסרה לכאן חדשות כי "מנהטן היא לא חדרה, פה עדיין יש דמוקרטיה ולכן אנחנו יכולים להגיד לו בפרצוף מה שאנחנו רוצים ואף שוטר לא יעצור אותנו על מימוש חופש ביטוי בסיסי".

הפעילה שנפגעה, סטודנטית לתואר שני בקולומביה ועורכת דין במקצועה. עוד נמסר מהמפגינים כי "אי אפשר שלא להשוות בין המראות המזעזעים של האלימות כלפי המפגינים בחדרה והאלימות המזעזעת של חבר הכנסת רוטמן כלפי הצעירה שהפגינה לידו. מדובר בחבורה של שיכורים מכוח שלא מכבדים את החוק ודורסים את כל מי ומה שעומד בדרכם. לא ניתן להם".

בקיסריה התקיימה אמש הפגנה סמוך לביתו הפרטי של ראש הממשלה בנימין נתניהו. המפגינים דיווחו על כ-200 איש שנכחו בהפגנה, על אלימות משטרתית וציוד שהוחרם. שלושה בני אדם נעצרו, בהם משה רדמן, ממובילי מחאת ההייטקיסטים ואחד ממארגני ההפגנה הערב בקיסריה. ברשתות החברתיות נמשכות הקריאות להגיע למקום. לטענת מארגני המחאה, אחד המפגיני הוכה על ידי שוטר יס"מ.

בתוך כך, ההפגנה עברה אל מול תחנת המשטרה בחדרה על מעצר השלושה. הדבר הוביל למעצרם של עוד 11 מפגינים וחלקם הועברו למשטרת עירון. במקביל, חבר הכנסת אופיר סופר, התקבל לקריאות "בושה" בעת הגעתו לאירוע של קק"ל ארצות הברית, בניו יורק.

הפופולריים