דיכטר על דברי השגריר האמריקני: "אמירות אומללות של אנשים שמנותקים מהמציאות בישראל"

דיכטר על דברי השגריר האמריקני: "אמירות אומללות"
שגריר ארה"ב בישראל תומאס ניידס צייץ לאחר הפיגוע אתמול כי הוא מודאג מאוד מ"מקרי המוות ומפציעות אזרחים בגדה ב-48 השעות האחרונות" • השר הוסיף "לצערי מי שהתבטא בצורה הזו אלה אנשים שבאמת לא למדו כלום על מה שקורה כאן"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אבי דיכטר
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

השר אבי דיכטר הגיב הבוקר (רביעי) להתבטאות החריגה של השגריר האמריקני תומאס ניידס לאחר הפיגוע ליד עלי. "אמירות אומללות של אנשים שמנותקים מהמציאות בישראל ומכל הקשור למלחמה בטרור", טען דיכטר בריאיון לקלמן ליבסקינד ויובל אלבשן בכאן רשת ב. "בעשרות שנותיי בביטחון - אין מקרה שבו גורם צבאי פותח באש לעבר חפים מפשע".

דיכטר התייחס גם להודעת הממשל האמריקני - "לצערי מי שהתבטא בצורה הזו, בין אם השגריר, או משרד החוץ האמריקני, וגם מדינות נוספות, אלה אנשים שבאמת לא למדו כלום על מה שקורה כאן, לא ביהודה ושומרון, לא בעזה ולא בטרור".

האזינו לריאיון המלא עם אבי דיכטר בכאן רשת ב

שגריר ארצות הברית בישראל ניידס צייץ אתמול לאחר הפיגוע בבנימין כי הוא מודאג מאוד מ"מקרי המוות ומפציעות אזרחים בגדה ב-48 השעות האחרונות". לאחר הביקורת בישראל, ניידס פרסם ציוץ נוסף ובו כתב: "מגנה את הרצח של ישראלים חפים מפשע. ליבי עם משפחותיהם המתאבלות".

גם משרד החוץ האמריקני הוציא הודעה אתמול שבה נכתב: "ארצות הברית מגנה את התקפת הטרור נגד ישראלים ליד עלי. כמו כן, אנו מודאגים מהמשך האלימות בישראל ובגדה המערבית בשבועות האחרונים, שגרמה להרג ופציעה של אזרחים פלסטינים וישראלים. נמשיך לעבוד עם ישראל והרשות הפלסטינית לקידום צעדים להפחתת ההסלמה".

הפופולריים